За організацією серії ножових атак у Німеччині може стояти Росія – ЗМІ

Джерело: The Telegraph

За даними ЗМІ, Росія може бути причетна до організації серії ножових нападів у Німеччині.

За розслідуванням німецької телерадіокомпанії ZDF, росіяни шукали в інтернеті деталі ножової атаки у Німеччині ще до того, як вона була скоєна.

Мовиться про інцидент, коли громадянин Афганістану, який просив притулок у Німеччині, але отримав відмову, скоїв ножовий напад у місті Мангейм у травні 2024 року. Тоді внаслідок теракту загинув поліціянт, а крайньо правий антиісламістський активіст Міхаель Штюрценбергер зазнав важких поранень.

ZDF з’ясувала, що фрази “Міхаель Штюрценбергер зарізаний” та “напад на Міхаеля Штюрценберга” використовували в інтернет-пошуку у Росії ще до самого нападу. Це може свідчити, що РФ завчасно знала про теракт.

Окрім цього ZDF виявила докази, що російські користувачі інтернеті намагались отримати доступ до трансляції вебкамери з міської площі Мангейма незадовго до нападу.

Ножові напади за останні 10 місяців відбулись у містах Золінген, Мангейм, Магдебург, Ашаффенбург та Мюнхен. У всіх випадках нападниками були іноземці, більшість з яких просили про притулок і отримали відмову.

Розслідування ZDF підтримав аналітик криміналістичних даних Стівен Брошхарт.

“Ми насправді завчасно знаходимо пошукові запити з Росії про злочинця, зокрема ім’я нападника, і де дуже, дуже незвично”, – сказав він.

Ці результати розслідування ZDF співпадають з викриттям The Telegraph, який виявив, що РФ в інтернеті вивчала пожежні протоколи берлінського заводу, що належить збройній фірмі Diehl, перед тим, як там спалахнула пожежа.

Європейські джерела у сфері безпеки повідомили, що РФ також вивчала типи пожежних машин, які чергували поблизу заводу, до та після пожежі.

Джерела вважають, що Кремль навмисне залишає сліди своєї причетності до терактів, аби послати чіткий сигнал Заходу, що він націлений на збройні заводи Німеччини, які допомагають Україні.

Також у березні The Telegraph повідомляв, що німецька влада підозрює, що серія терактів, скоєних іноземцями за останні 10 місяців до лютневих виборів у Німеччині, також пов’язані з РФ.

За теорією, Росія вербувала психічно хворих шукачів притулку та інших екстремістів для атак, аби підняти рейтинг проросійської політсили Альтернатива для Німеччини (AfD).

“Деякі з цих атак відбулись, коли AfD мала низьку популярність. Ми знаємо, що росіяни використовують другі руки агентів, звичайних хлопців з вулиці, щоб ускладнити розуміння того, хто за цим стоїть”, – сказало джерело.

  • У Німеччині убивця з Ашаффенбурга ще пів року тому напав із ножем на переселенку з України, проте його не депортували.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.