Республіканська партія все більше розчаровується через митну політику Трампа – The Hill

Джерело: The Hill

Митна політика президента США Дональда Трампа викликає все більше розчарування серед членів його Республіканської партії.

Ситуація на фондовому ринку 8 квітня почала покращуватись після заяв міністра фінансів США Скотта Бессента про те, що Трамп готовий до перемовин з країнами щодо мит.

Сам президент США також заявив про “чудову” телефонну розмову з в. о. президента Південної Кореї Хан Дак Су, а Бесссент повідомив про готовність Японії та В’єтнаму укладати угоду.

Такий розвиток подій дав змогу республіканцям покращити настрій, але їхній оптимізм тривав недовго. Вже невдовзі стало відомо, що Трамп знову підняв тарифи для Китаю на 50%, відтак в загальному тепер мита на китайські товари становлять 104%.

Після цього індекс Dow Jones Industrial Average впав на понад 300 пунктів, а індекси S&P 500 та Nasdaq Composite втратили понад 1,5% та 2% відповідно.

Відтак все більше законодавців-республіканців розчаровуються діями влади та скаржаться на неоднозначні заяви від посадовців адміністрації Трампа.

“Риторика Білого дому викликає занепокоєння у республіканців, які хочуть, аби уряд США почав перемовини з іншими державами та не допустив торгівельну війну, яка от-от може початись”, – мовиться у статті.

Лідер більшості у Сенаті, республіканець Джон Тун закликав всіх “трохи потерпіти”, поки не США не почнуть перемовини з іншими державами.

У Білому домі наполягають, що вже майже 70 країн надіслали запит про перемовини. Відповідальними за перемовини призначили Бессента та торгівельного представника США Джеймісона Гріра.

Грір захищав агресивну митну політику Трампа, виступаючи перед фінансовим комітетом Сенату США. Однак низка республіканців були налаштовані негативно.

“Чиє горло я повинен перегризти, якщо це буде неправдою? Я бажаю вам всього найкращого, але я налаштований скептично”, – сказав Гріму сенатор Том Тілліс.

Сенатор Чак Грасслі, один зі співавторів законопроєкту про обмеження повноважень Трампа щодо тарифів, заявив, що Конгрес надав забагато повноважень президенту.

Головна проблема для республіканців у Сенаті – неоднозначні повідомлення з Білого дому.

Найбільшу плутанину викликають заяви Бессента та головного торгівельного радника Пітера Наварро. Перший заявляє, що США готові вести перемовини з іншими державами, тоді як другий наполягає, що нові тарифи не є темою для перемовин.

На думку республіканців, Наварро мало що робить для покращення ситуації. Щобільше, сенатор-республіканець Кевін Крамер сказав журналістам, що він досі у “посттравматичному стресовому розладі” через роботу Наварро ще на початку першого президенства Трампа.

“Він спілкується так різко, тому що так сильно вірить. Це його переконання, що це правильний шлях. Я не думаю, що у нього є почуття людського розуму. Якби ви просто застосували раціональність… ідея про те, що кожен лідер робитиме те, що природньо для нас, я думаю, наївна. Вони не обов’язково так робитимуть”.

При цьому республіканці розуміють, що попри заяви посадовців є лише одна особа, яка все остаточно вирішуватиме. І це – Трамп.

“Єдина людина, яка має значення – це президент. Це його політика. Він її розробив. Це перезавантаження. Це велика кнопка перезавантаження”, – сказав сенатор Джош Хоулі.

ПриватБанк підтримав ініціативу Нацбанку щодо перейменування копійки на питому українську “шаг”.

12-річна Дарʼя Пономаренко з Черкас встановила світовий рекорд Гіннеса у пілонному спорті, виконавши унікальний трюк.

Продюсер каналу “Історія без міфів” Костянтин Анохін, який нині служить у війську, звернув увагу на те, що телеведучий і журналіст Дмитро Комаров став знову випускати відео російською мовою.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.