Телескоп Hubble показав лебедину пісню велетенської зорі
Джерело: ESA
Космічний телескоп Hubble показав зображення з величезними хмарами іонізованих атомів і молекул, які викинула в космос тліюча зоря — планетарна туманність “Kohoutek 4-55”, яка знаходиться за 4 600 світлових років від Землі у сузір’ї Лебедя.
Як зазначається, планетарні туманності виникають, коли великі зірки показують своє “прощальне шоу”. Наприкінці життя зірка стає червоним карликом, який згодом вичерпує все своє паливо й скидає останні шари газу, а його щільне ядро стискається ще більше, запускаючи фінальний спалах ядерного синтезу.

Фото: ESA
Потім оголене ядро розігрівається до надзвичайно високих температур і випромінює ультрафіолетове світло, яке збурює газові хмари навколо. Молекули в газі іонізуються та починають світитися.
Така фаза активного синтезу триватиме десятки тисяч років, а потім залишить по собі білого карлика — зорю, що вже ніколи не зможе освітити свої хмари.
- Міжнародна група астрономів за допомогою телескопа James Webb (JWST) виявила яскраву емісію водню з галактики, що існувала на зорі Всесвіту.
Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.
Триває 1234-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американське озброєння, яке надаватиметься Україні, повністю оплачуватиме НАТО.
11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення та Всесвітній день шоколаду. Християни сьогодні вшановують рівноапостольну Ольгу, княгиню Київську.
За даними синоптиків у п’ятницю, 11 липня, частину країни накриють дощі та грози.