Телескоп Hubble показав лебедину пісню велетенської зорі

Джерело: ESA

Космічний телескоп Hubble показав зображення з величезними хмарами іонізованих атомів і молекул, які викинула в космос тліюча зоря — планетарна туманність “Kohoutek 4-55”, яка знаходиться за 4 600 світлових років від Землі у сузір’ї Лебедя.

Як зазначається, планетарні туманності виникають, коли великі зірки показують своє “прощальне шоу”. Наприкінці життя зірка стає червоним карликом, який згодом вичерпує все своє паливо й скидає останні шари газу, а його щільне ядро стискається ще більше, запускаючи фінальний спалах ядерного синтезу.

Фото: ESA

Потім оголене ядро розігрівається до надзвичайно високих температур і випромінює ультрафіолетове світло, яке збурює газові хмари навколо. Молекули в газі іонізуються та починають світитися.

Така фаза активного синтезу триватиме десятки тисяч років, а потім залишить по собі білого карлика — зорю, що вже ніколи не зможе освітити свої хмари.

За даними синоптиків у суботу, 19 квітня, частину країни накриють опади.

За повідомленням ЗМІ, США готові визнати Кримський півострів російської територією у межах мирної угоди між Україною та РФ.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.