Телескоп Hubble показав лебедину пісню велетенської зорі

Джерело: ESA

Космічний телескоп Hubble показав зображення з величезними хмарами іонізованих атомів і молекул, які викинула в космос тліюча зоря — планетарна туманність “Kohoutek 4-55”, яка знаходиться за 4 600 світлових років від Землі у сузір’ї Лебедя.

Як зазначається, планетарні туманності виникають, коли великі зірки показують своє “прощальне шоу”. Наприкінці життя зірка стає червоним карликом, який згодом вичерпує все своє паливо й скидає останні шари газу, а його щільне ядро стискається ще більше, запускаючи фінальний спалах ядерного синтезу.

Фото: ESA

Потім оголене ядро розігрівається до надзвичайно високих температур і випромінює ультрафіолетове світло, яке збурює газові хмари навколо. Молекули в газі іонізуються та починають світитися.

Така фаза активного синтезу триватиме десятки тисяч років, а потім залишить по собі білого карлика — зорю, що вже ніколи не зможе освітити свої хмари.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.