У Бундесвері назвали Gepard найнадійнішою зброєю для ЗСУ

Джерело: Süddeutsche Zeitung

Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.

Німецьке важке озброєння, котре надається Україні, часто виявляється непридатним до ефективного застосування в умовах сучасної війни.

У звіті, заснованому на доповіді військового аташе Німеччини у Києві, мовиться про технічну ненадійність систем, дефіцит боєприпасів і труднощі з ремонтом на фронті.

Так, з семи систем озброєння, переданих Німеччиною, майже всі мають недоліки.

Зокрема IRIS-T демонструє високу ефективність, однак, до нього критично не вистачає ракет.

Тоді як MIM-104 Patriot формально залишається відмінною системою, проте, є проблеми із постачанням комплектуючих до тягачів.

Своєю чергою, Leopard 1A5 вважається надійною бойовою машиною, разом з тим, через слабку броню використовується для стрільби із закритих позицій. Також танк оснащується додатковими елементами місцевого виробництва.

Водночас Leopard 2A6 складний в обслуговуванні, тож серйозний ремонт у польових умовах майже неможливий.

PzH 2000 технічно чутлива. Під час використання системи на фронті виявили проблеми зі складним механізмом, ресурсом стволів та збоями у програмному забезпеченні.

Втім, до БМП Marder та ЗСУ Gepard немає зауважень. Системи визнані українськими військовими як надійні й зручні в експлуатації.

Фахівці закликали враховувати ці висновки під час майбутніх закупівель озброєння і покращити логістику, ремонтну інфраструктуру та навчання персоналу. На думку експертів, Німеччина повинна одночасно розвивати як сучасні технології, так і забезпечувати “масовість” армійських засобів, враховуючи жорсткі реалії війни.

  • Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли снаряди для Gepard, БпЛА Vector, броньовані машини MRAP, датчики виявлення дронів та штурмові гвинтівки.
  • 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.
  • 18 березня німецькі депутати схвалили план Фрідріха Мерца щодо суттєвого збільшення державних витрат. Завдяки зняттю конституційних обмежень на запозичення сукупні видатки федерального уряду та земель можуть сягнути 1 трлн євро. Це дасть змогу Німеччині переозброїтися для стримування Росії, модернізувати застарілу інфраструктуру та, у перспективі, збільшити фінансову підтримку України.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.