Тайвань вперше звинуватив капітана китайського судна у пошкодженні підводних кабелів

Джерело: Reuters

Прокуратура Тайваню вперше висунула звинувачення капітану китайського судна в умисному пошкодженні підводних кабелів біля берегів острова в лютому.

Прокурори стверджують, що чоловік був капітаном китайського судна Hong Tai 58. Тайванська влада затримала корабель після того, як запідозрила, що судно кинуло якір поблизу підводного кабелю біля південно-західного узбережжя Тайваню, пошкодивши його.

Прокуратура тайванського міста Тайнань звинуватила китайського капітана судна, якого вони ідентифікували лише за прізвищем Ван, у відповідальності за пошкодження кабелю.

Ван заявив, що він не винен, але відмовився надати детальну інформацію про власника судна і “мав погане ставлення”, йдеться в заяві прокуратури.

Семеро інших громадян Китаю, затриманих в той самий час, не будуть звинувачені і будуть перевезені до Китаю. Ця справа стала першим судовим переслідуванням на острові за пошкодження морських кабелів.

Цього року Тайвань повідомив про п’ять випадків несправностей морських кабелів, порівняно з трьома у 2024 і 2023 роках, згідно з даними міністерства цифрових технологій.

Тайвань вказав на схожість між тим, що сталося з ним, і пошкодженням підводних кабелів у Балтійському морі.

Телеведуча Маша Єфросиніна закликала Департамент культури КМДА та мера столиці Віталія Кличка вжити заходів для звільнення з Молодого театру Андрія Білоуса – театрального режисера та викладача, якого підозрюють у домаганнях.

Американський режисер Мартін Скорсезе анонсував новий документальний фільм під назвою “Aldeas — Нова історія”, у якому зображено, зокрема, його розмови з Папою Франциском. За словами Скорсезе, у стрічці представлено останнє глибоке інтерв’ю понтифіка записане на камеру.

У квітні підрозділи безпілотних систем Сил оборони України знищили понад 83 тисячі ворожих цілей, що на 8% більше порівняно з березнем. При цьому ефективність ураження зросла на 5%.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зреагував на підписання угоди про надра між США та Україною, яка, на його думку, “захищатиме” інвестиції та фінансову допомогу Вашингтона для Києва.

Люксембург у 2025 році внесе 10 мільйонів євро до Фонду енергетичної підтримки України. Відповідний меморандум уже підписано.