У США вчительку звільняють зі школи за те, що вона назвала ученицю неофіційним ім’ям
Джерело: The Washington Post
Вчителька з Флориди (США) втратила роботу за те, що зверталась до учениці не за її офіційним ім’ям. Це перший випадок звільнення у межах кампанії, яка обмежує можливість шкіл визнавати трансгендерну ідентичність.
Кампанія проти визнання альтернативної гендерної ідентичності у тестовому режимі була запроваджена саме у Флориді, але вже розповсюдилась на ще 13 республіканських штатів. Кампанія також має підтримку від адміністрації президента США Дональда Трампа.
Вчителька Мелісса Келхун працювала вчителькою 11 років. У середній школі округу Бредвард вона працювала з 2019 року, поки не порушила правило штату, яку забороняє шкільному персоналу відхилятись від офіційних імен учнів без письмової згоди батьків.
Правило стосується учнів, які обирають альтернативне ім’я через свою гендерну ідентичність та учнів, які просто хочуть використовувати псевдонім.
У випадку Келхун, вона з повагою поставилась до бажання учениці, щоб її називали іншим іменем, оскільки її офіційне ім’я є жіночим.
Це не сподобалось одному з батьків учениці (невказано, матері чи батьку), який поскаржився на вчительку шкільному округу. У межах розслідування Келхун зазналась, що свідомо називала ученицю альтернативним іменем без згоди батьків.
“Це прямо порушує закон штату та процедури округу. Вчителька отримала лист з доганою і минулого тижня їй повідомили, що її річний контракт, дія якого завершується у травні, не продовжуватимуть, хоча вона закінчить цей навчальний рік”, – заявила речниця шкільного округу Джанет Мурнаган.
Вона додала, що шкільний округ підтримує право батьків бути єдиними особами, які ухвалюють рішення щодо життя своїх дітей.
Мурнаган також повідомила, що контракт Келхун не продовжили, тому що тепер штат Флорида перегляне її сертифікат вчителя на основі цієї справи. Келхун не зможе повернутись до роботи, поки це питання не буде розв’язано на рівні штату.
Однак є і ті, хто масово став на захист Келхун, як серед учнів, так і серед батьків. Зокрема було створено петицію з закликом відновити її на посаді, яку вже підписало понад 7400 осіб.
Учні 10 квітня не вийшли на навчання на знак підтримки, а питання звільнення Келхун винесли на засідання шкільної ради. Деякі члени колективу підтримали вчительку наголосивши, що вона не зробила нічого поганого, а лише намагалась налагодити зв’язок з ученицею.
- Міністерство освіти Італії зобов’язало школи заборонити використання гендерно-нейтральних символів, зазначивши, що вони є “незрозумілими й порушують правила італійської граматики”.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.