Комітет знайшов корупційні ризики в оборонному законі: Сюмар вимагає пояснення від АОЗ
Джерело: Вікторія Сюмар/Facebook
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав, що законопроєкт, який має на меті закрити доступ до інформації про всі підприємства, що пов’язані з оборонною сферою, містить корупційні ризики.
Про це заявила народна депутатка Вікторія Сюмар. За її словами, ініціатива прикривається аргументами безпеки, але на практиці може стати ще одним інструментом для приховування мільярдних зловживань у сфері постачання зброї.
“Ми добре знаємо, що вбиває не відкритість. Вбиває — 100% передплат за неіснуючу зброю. Вбиває — мовчання. Вбиває — відписки, замість відповідей”, – наголосила вона.
Сюмар також повідомила, що зробила депутатське звернення з вимогою надати публічну інформацію, яка має важливе суспільне значення. Проте у відповідь отримала відписку від юристів Державного агентства з питань оборонних закупівель, очолюваного Арсеном Жумаділовим.
У відповіді зазначено, що звернення не є “депутатським запитом”, а отже, на нього можна не відповідати.
“Це не формальність. Це механізм уникнення контролю. Його зараз масово оформляють для багатьох органів. Це — офіційна інструкція: як ігнорувати питання, які не зручні”, – прокоментувала вона.
Нардепка запевнила, що наполягатиме на зачитуванні її запиту у парламенті, щоб примусити посадовців відповісти.
Вона оприлюднила сканкопії як звернення, так і відповіді на нього, закликавши суспільство робити висновки.

Фото: Сюмар

Фото: Сюмар

Фото: Сюмар
- Арсен Жумаділов залишив посаду генерального директора Державного оператора тилу та був призначений директором Агенції оборонних закупівель.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.