Демократи в Конгресі США представили законопроєкт щодо підтримки України

Джерело: Reuters

У понеділок, 14 квітня, демократи в Палаті представників США представили законопроєкт на підтримку України у війні з Росією. Це стало черговою спробою чинити тиск на адміністрацію президента Дональда Трампа.

Згідно з копією законопроєкту, яку бачило агентство Reuters, представник Грег Мікс, головний демократ у Комітеті закордонних справ Палати представників, ініціював Акт про підтримку України. Документ передбачає надання фінансування для безпеки та відбудови України, а також запровадження жорстких санкцій проти Росії.

Повідомляється, що ініціатива в Конгресі відображає зростаюче занепокоєння серед законодавців обох партій щодо майбутнього України, особливо на тлі того, що Дональд Трамп зайняв “більш примирливу позицію” щодо Москви.

За словами помічників конгресменів, які долучилися до розробки законопроєкту, їхньою головною метою було вплинути на хід переговорів щодо остаточного варіанту законодавства, що стосується України, яке в підсумку має схвалити Конгрес.

“Очевидно, що цей законопроєкт стане частиною законодавчої дискусії”, – зазначив один з помічників.

Законопроєкт складається з трьох і розділів має забезпечити більшу підтримку в Сенаті.

Перший розділ підтверджує підтримку України та НАТО, а також передбачає заходи для сприяння відбудові України, зокрема створення посади спеціального координатора з питань відновлення.

У другому розділі йдеться про безпекову допомогу Києву, включаючи надання прямих позик і військового фінансування.

Третій розділ присвячений санкціям і експортному контролю щодо Росії, зокрема проти фінансових установ, нафтової та гірничої галузей, а також окремих російських посадовців.

  • Члени Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США від обох партій, Республіканської та Демократичної, засудили повідомлення про те, що адміністрація Трампа розглядає можливість скорочення американських військ в Європі, заявивши, що Америка повинна підтримувати своїх союзників по НАТО.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.