У Литві попередили, що на Великдень РФ може «жахливіше» вдарити по Україні

Джерело: LRT

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс коментуючи ракетний удар РФ по Сумах на Вербну неділю попередив, що на Великодні свята ворог може завдати “жахливішої” атаки.

За словами литовського міністра, він не сумнівається, що Росія може завдати радикальнішого та жахливішого удару найближчими вихідними. При цьому Будріс вважає, що такі жорсткі дії Кремля можуть спонукати Захід тиснути на Кремль.

“Цей тиждень – Страсний тиждень, ми йдемо до Великодня. Я не сумніваюсь, що (Росія) принесе нам на Пасху щось жахливіше. Можливо, це буде переломний момент, коли ми скажемо: добре, дивіться, нам потрібно посилити санкції”.

За його словами, удар по Сумах 13 квітня став своєрідним стимулом для ЄС вдатись до сміливіших кроків щодо економічних обмежень РФ та підтримки України. Але, наголосив Будріс, поки незрозуміло, як довго триватиме цей момент і чи перетвориться він у реальні дії.

Міністр визнав, що ухвалювати рішення важко, бо не всі країни-члени ЄС мають одностайну думку щодо дій проти російського агресора. Щодо позиції Литви, наголосив він, то вона докладатиме всіх зусиль для підготовки нового, вже 17 пакета санкцій проти РФ.

“Початком цієї роботи, безумовно, послужила подія у Сумах – це був, безумовно, стимул. І ніхто з тих, хто сидів за столом, не міг проігнорувати цей жахливий виступ. Навіть на третій рік війни загибель мирних мешканців, загибель дітей ніколи не стануть буденністю”.

На запитання про те, чи не засмучує той факт, що лише після таких ударів деякі країни готові діяти проти Кремля, тоді як інші навіть після цих подій не змінюють позиції, Будріс наголосив, що “така реальність”.

Він пояснив, що зараз росте невизначеність через дії США, які ведуть перемовини про припинення вогню. Через це деякі члени ЄС закликають поки не вживати ніяких заходів.

“Можливо, якщо Україна капітулює, нам не доведеться нічого робити додатково. Я не кажу, що це було сказано за столом перемовин. Але я припускаю, що це питання розглядається”.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.