Трамп відповів, чи запроваджуватиме санкції проти Росії через удар по Сумах
Джерело: Білий дім
Президент США Дональд Трамп відповів на питання про ймовірність запровадження додаткових санкцій проти РФ за ракетний удар по Сумах.
Про це американського лідера запитали під час його зустрічі з президентом Сальвадору Наїбом Букеле.
Трамп, відповідаючи на питання про нові санкції, сказав, що уже запроваджував обмеження проти РФ, ще під час свого першого президентства.
“Я вже запровадив санкції проти Росії. Якщо пам’ятаєте, “Північний потік – 2″, це був величезний газогін, який проходив через Європу. Мабуть, найбільший у світі, який іде до Німеччини. І я його зупинив”, – сказав президент США.
Зауважимо, що днями Трамп ще на рік продовжив санкції проти Росії, запроваджені його попередником Джо Байденом.
13 квітня російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Станом на 14 квітня відомо про 35 загиблих. Як повідомляють, постраждали 117 осіб, з них 15 дітей.
Атака стала черговим свідомим злочином проти цивільного населення України.
Як повідомив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, по місту вдарили дві балістичні ракети типу “Іскандер-М”/KN-23. Удару завдали російські військові з території Воронезької (н.п. Ліскі) та Курської (н.п. Лєженькі) областей. За словами Буданова, відповідальними за атаку є розрахунки 112-ї та 448-ї ракетних бригад РФ.
Тоді як зазначив очільник Сумської МВА Сергій Кривошеєнко, під час подвійного ракетного удару найбільше жертв загинули внаслідок ураження осколковими елементами, якими росіяни спорядили другу ракету.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що йому сказали, що Росія “зробила помилку”, коли вдарила по місту Суми 13 квітня, внаслідок чого загинуло щонайменше 34 людини.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.