Генштаб відреагував на обурення ІМІ щодо відео про журналістів
Джерело: Генштаб ЗСУ
Генеральний штаб Збройних сил України відреагував на обурення Інституту масової інформації (ІМІ) з приводу відеоролика, який, на думку ІМІ, показує журналістів винними в ударах РФ.
В Генштабі кажуть, що ролик має “винятково навчально-просвітницьку мету — звернути увагу всіх громадян, включно з військовослужбовцями, на питання інформаційної безпеки в умовах війни”.
“Ми поважаємо свободу слова і високо цінуємо внесок журналістів у боротьбу України за незалежність. Вдячні за Вашу підтримку, самовіддану та надважливу працю. Водночас закликаємо не розцінювати цей матеріал як докір або звинувачення на адресу представників медіа. Його мета — не критикувати, а нагадати всім: будь-яка інформація може мати наслідки, які використовує ворог”, — переконують військові.
Ролик пообіцяли доопрацювати, “враховуючи конструктивні зауваження і рекомендації”.
Нагадаємо, ІМІ розкритикував ролик про журналістів, який поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Головне управління комунікацій ЗСУ та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у своїх соцмережах.
Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк заявила, що відеоролик перекладає відповідальність за російські обстріли на українських журналістів.
Медіаекспертка ІМІ Олена Голуб вважає, що у відеоролику до журналістів апелюють як до винуватців російських обстрілів. Таке перекладання відповідальності на журналістів підриває довіру до медіа, стимулює суспільство орієнтуватися на інші джерела інформації, які є менш об’єктивними, точними і достовірними.
- Журналістка “Новинарні” Анастасія Федченко, у якої в січні цього року загинув на війні чоловік Андрій Кузьменко, розкритикувала реакцію президента Володимира Зеленського на загибель пілота F-16 Павла Іванова.
- Інститут масової інформації закликає президента України Володимира Зеленського підписати закон №11321, який передбачає відкритість комітетів Верховної Ради та посилює гарантії для журналістів.
- Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.