Президента закликали створити Меморіал пам’яті усіх громадян України, які загинули у цій війні

Джерело: Офіційне інтернет-представництво президента України

Протягом військової агресії РФ проти України, починаючи з 2014 року, наша країна зазнає великих втрат та одночасно загартовується як незламна нація. Олександр Поліщук, котрий втратив на війні свого сина-військового, створив петицію, закликавши збудувати у столиці Національний Меморіал пам’яті громадян України, які віддали своє життя у війні з РФ.

Сьогодні в центрі нашої столиці ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору, пам’ять про воїнів Другої світової війни, історію Другої світової війни, а місце, в якому вшановують пам’ять сучасних героїв, – це стіна Михайлівського Золотоверхого монастиря, на якій родичі чи побратими приклеюють фото загиблих воїнів. Але не всі мають таку можливість, та і місце на стіні вже закінчилося. Імена далеко не всіх загиблих воїнів вказані на Стіні, – мовиться в описі до петиції.

Поліщук звернувся до глави держави з ініціативою створення у столиці Національного Меморіалу пам’яті Громадян України, які віддали своє життя у війні з РФ. Він пояснив, що у цьому меморіалі на гранітних плитах в хронологічному порядку мають бути зазначені імена всіх громадян, які загинули від російської агресії, починаючи з 2014 року. Зауважуючи, що такий меморіал наочно продемонструє масштаби та високу ціну нашої майбутньої перемоги, дозволить кожній родині пишатися своїм героєм, ім’я якого буде закарбовано на стінах меморіалу, а кожному громадянину нашої країни або її гостю – вшанувати пам’ять загиблих.

Стосовно місця для зведення, автор петиції запропонував обрати схили парку “Вічної слави” як місця вшанування воїнів.

Він закликав президента підтримати ініціативу та надати відповідні доручення Кабміну в тісній співпраці з громадськістю, експертами, ветеранськими та військовими представниками розробити проєкт та забезпечити створення Національного Меморіалу.

Зауважимо, родина Олександра Поліщука майже рік тому втратила середнього, 19-літнього сина Дениса. Військовий проходив службу у 28-й бригаді на Херсонщині. Мав псевдо “Писар”, як зауважували побратими, “бо занадто розумний та почерк нормальний”. Про це поінформував головний редактор журналу та сайту NV Віталій Сич.

Мій чоловік зареєстрував петицію про створення в Києві Стіни чи Меморіалу пам’яті усіх громадян України (військових та цивільних), які загинули у цій війні. Стіни, на якій будуть вибиті імена усіх, хто віддав своє життя на фронті, загинув від бомбардувань чи під час розмінування, помер від ран. Тих, кого вже поховали рідні. І тих, чиї рештки вже ніколи не знайдуть.
Тут і про гідне вшанування, і про пам’ять, і про посил наступним поколінням. І про ще не усвідомлену нашим суспільством і світом страшну ціну цієї війни для української нації, – зазначила дружина автора петиції Олена Гут.

Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.

У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк. 

6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.

У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.