Президента закликали створити Меморіал пам’яті усіх громадян України, які загинули у цій війні

Джерело: Офіційне інтернет-представництво президента України

Протягом військової агресії РФ проти України, починаючи з 2014 року, наша країна зазнає великих втрат та одночасно загартовується як незламна нація. Олександр Поліщук, котрий втратив на війні свого сина-військового, створив петицію, закликавши збудувати у столиці Національний Меморіал пам’яті громадян України, які віддали своє життя у війні з РФ.

Сьогодні в центрі нашої столиці ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору, пам’ять про воїнів Другої світової війни, історію Другої світової війни, а місце, в якому вшановують пам’ять сучасних героїв, – це стіна Михайлівського Золотоверхого монастиря, на якій родичі чи побратими приклеюють фото загиблих воїнів. Але не всі мають таку можливість, та і місце на стіні вже закінчилося. Імена далеко не всіх загиблих воїнів вказані на Стіні, – мовиться в описі до петиції.

Поліщук звернувся до глави держави з ініціативою створення у столиці Національного Меморіалу пам’яті Громадян України, які віддали своє життя у війні з РФ. Він пояснив, що у цьому меморіалі на гранітних плитах в хронологічному порядку мають бути зазначені імена всіх громадян, які загинули від російської агресії, починаючи з 2014 року. Зауважуючи, що такий меморіал наочно продемонструє масштаби та високу ціну нашої майбутньої перемоги, дозволить кожній родині пишатися своїм героєм, ім’я якого буде закарбовано на стінах меморіалу, а кожному громадянину нашої країни або її гостю – вшанувати пам’ять загиблих.

Стосовно місця для зведення, автор петиції запропонував обрати схили парку “Вічної слави” як місця вшанування воїнів.

Він закликав президента підтримати ініціативу та надати відповідні доручення Кабміну в тісній співпраці з громадськістю, експертами, ветеранськими та військовими представниками розробити проєкт та забезпечити створення Національного Меморіалу.

Зауважимо, родина Олександра Поліщука майже рік тому втратила середнього, 19-літнього сина Дениса. Військовий проходив службу у 28-й бригаді на Херсонщині. Мав псевдо “Писар”, як зауважували побратими, “бо занадто розумний та почерк нормальний”. Про це поінформував головний редактор журналу та сайту NV Віталій Сич.

Мій чоловік зареєстрував петицію про створення в Києві Стіни чи Меморіалу пам’яті усіх громадян України (військових та цивільних), які загинули у цій війні. Стіни, на якій будуть вибиті імена усіх, хто віддав своє життя на фронті, загинув від бомбардувань чи під час розмінування, помер від ран. Тих, кого вже поховали рідні. І тих, чиї рештки вже ніколи не знайдуть.
Тут і про гідне вшанування, і про пам’ять, і про посил наступним поколінням. І про ще не усвідомлену нашим суспільством і світом страшну ціну цієї війни для української нації, – зазначила дружина автора петиції Олена Гут.

Рік тому, 5 жовтня, 2023 року ворог завдав удару ракетою “Іскандер” по селу Гроза в Харківській області. Тоді загинуло 59 людей.

Внаслідок вторгнення Росії понад 140 тисяч кілометрів квадратних України забруднено мінами та іншими вибухонебезпечними предметами.

Станом на 22:00 п’ятниці, 4 жовтня, від початку цієї доби на фронті відбулося 97 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація на Курахівському напрямку. Також ворог активний на Покровському, Куп’янському та Лиманському напрямках.

Протягом дня, 4 жовтня, армія РФ здійснила 50 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 84 вибухи. 

У п’ятницю, 4 жовтня, суд у Мінську засудив десяток осіб до тюремного ув’язнення від двох до 25 років за допомогу в скоєнні того, що Білорусь назвала “терористичним актом” на військовому аеродромі за межами столиці минулого року.