Пекін закликав США продемонструвати «більше поваги» для відновлення переговорів
Джерело: Bloomberg
Китай хоче побачити низку кроків з боку адміністрації президента Дональда Трампа, перш ніж погодиться на торговельні переговори, включаючи прояв більшої поваги шляхом стримування зневажливих зауважень членів його адміністрації.
Особливо обурення викликали нещодавні заяви віцепрезидента Джей Ді Венса про “селян”, які в МЗС Китаю назвали “неосвіченими та зневажливими”.
Окрім того, Китай вимагає від США послідовної позиції у відносинах, а також готовності обговорювати чутливі для Пекіна питання — серед них обмеження експорту технологій і політика Вашингтона щодо Тайваню. Останньою краплею для Китаю стало рішення Трампа заборонити компанії Nvidia постачати до КНР новий чип H20, що загострило технічну конфронтацію.
Також КНР очікує, що США призначать конкретну відповідальну особу для ведення переговорів — бажано з повноваженнями безпосередньо від президента. Китай не заперечує, якщо переговори очолить сам Дональд Трамп, однак вважає доцільнішим делегувати цей процес офіційним представникам обох країн, аби досягти результативного саміту між Трампом і Сі Цзіньпіном.
Як пояснило джерело, у Китаї вважають, що президент США має повний контроль над своєю адміністрацією. Відтак мовчання Трампа після різких висловлювань окремих чиновників Пекін розцінює як мовчазне схвалення цих позицій.
Доля світової економіки та фінансових ринків значною мірою залежить від того, чи зможуть США і Китай уникнути нової торговельної війни. З моменту приходу Трампа до влади США вже запровадили тарифи до 145% на більшість китайських товарів, що викликало симетричну реакцію з боку Китаю.
Після повідомлення про можливе відновлення діалогу, курс юаня підвищився на 0,2% щодо долара, а австралійський долар, який вважається індикатором китайської активності, зріс на 0,5%. Індекси на фондових ринках США також частково відновили втрати.
Тим часом, Сполучені Штати розглядають можливість підвищення мит на імпорт товарів з Китаю зі 145% до 245%. Відповідну інформацію було оприлюднено у пресрелізі на офіційному сайті Білого дому.
Там нагадали, що в так званий “день визволення”, як його назвав президент США Дональд Трамп, було введено універсальне мито 10% на товари з усіх країн та підвищені індивідуальні тарифи для держав з найбільшим торговим дефіцитом США.
Повідомляється, що понад 75 країн розпочали переговори щодо нових торговельних угод, що призупинило введення високих тарифів на їхні товари, за винятком Китаю. У відповідь на це Пекін вживає контрзаходи, що можуть призвести до введення мит на рівні до 245% на експорт китайських товарів до США.
- Китай наказав своїм авіакомпаніям припинити закупівлю літаків Boeing Co. в рамках торговельної війни “око за око”, в результаті якої президент США Дональд Трамп запровадив мита на китайські товари в розмірі 145%.
- Китай закликав Сполучені Штати “виправити свої помилки” і скасувати заплановане підвищення тарифів, наголосивши, що Вашингтон має повернутися на “шлях взаємної поваги” у відносинах з Пекіном.
- Генеральна директорка Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала попередила про можливі наслідки через загострення торговельної напруженості між США та Китаєм.
Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.
На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.
Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.