КНДР заробила на російсько-українській війні $20 млрд – Newsweek

Джерело: Newsweek

Північна Корея вже отримала понад 20 мільярдів доларів від співпраці з Росією у межах війни проти України, свідчить звіт південнокорейського аналітичного центру KIDA.

Згідно з оцінками KIDA, основна частина прибутку КНДР припадає на постачання боєприпасів. Північна Корея забезпечує приблизно половину потреб російської армії в артилерійських снарядах, а деякі підрозділи — на 100% залежать від північнокорейських постачань.

Аналітики підрахували, що обсяги постачань включають понад 21 000 контейнерів, доставлених морем. Додаткові партії могли надходити по суші та повітрю. Загальна вартість постачених боєприпасів, артилерійських снарядів, гранатометів, протитанкових і балістичних ракет сягнула $19,2 млрд.

КНДР також відправила на війну тисячі своїх військовослужбовців. За оцінками, з 11 000 солдатів, яких направили до Росії, близько 4000 загинули — більшість у Курській області. Участь солдатів принесла Пхеньяну приблизно $280 млн.

Крім грошей, Північна Корея отримує вигоду в натуральному вигляді — технічну допомогу та бартерні постачання. Зокрема, мова про передання високотехнологічного озброєння, такого як атомні підводні човни та сучасні винищувачі, що зміцнює військовий потенціал КНДР і наближає країну до стратегічних цілей.

Також Пхеньян заробив щонайменше $630 млн на переданні технологій Москві.

У KIDA попереджають, що така глибока військова співпраця між Росією та КНДР створює небезпеку не лише для України, а й для безпеки на Корейському півострові. В умовах надзвичайної ситуації Росія може втрутитися в регіональний конфлікт на боці Північної Кореї.

Загрози підтверджує також звіт Open Source Centre у співпраці з Reuters. За їхніми оцінками, у період з серпня 2023 до березня 2025 року КНДР поставила до Росії щонайменше 15 800 контейнерів із боєприпасами. Супутникові знімки показали, що 64 рейси російських суден могли доставити від 4,2 до 5,8 мільйона одиниць боєприпасів.

У Центрі зазначають: якщо не зупинити ці постачання, це може суттєво змінити хід війни на користь Москви та поглибити стратегічні ризики не лише в Європі, а й у Східній Азії.

13 вересня пані посол США в ООН заявила, що взаємодія Москви з Північною Кореєю “показує, наскільки Росія в розпачі”.

Зауважимо, 5 вересня посол США в Японії Рам Емануель заявив, що можлива угода з Північною Кореєю про постачання Росії зброї “не вітається, але це ознака того, що санкції є ефективними і працюють”.

Раніше офіційні особи США попередили Північну Корею, що вона “заплатить ціну”, якщо укладе угоду про озброєння з Росією.

Нещодавно Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.