Уряд опублікував текст меморандуму щодо угоди зі США про надра

Джерело: Кабінет міністрів України

Уряд України опублікував текст меморандуму щодо угоди про економічне партнерство між Україною та США, у межах якої буде створено Фонд інвестицій у відбудову Української держави.

Зазначається, що угода буде вигідною як для українського, так і для американського народу. Вона відкриє можливості для інвестицій, модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства між двома державами.

У меморандумі згадується, що від початку повномасштабного вторгнення РФ, США надали Україні “значну фінансову та матеріальну підтримку”.

Зараз американський народ прагне разом з українським народом інвестувати “у вільну, суверенну та безпечну Україну”.

Також зазначається, що Штати та України прагнуть стійкого миру та міцного партнерства між народами та урядами.

Окрім цього, згадується й те, що країни визнають вклад Української держави у міжнародний мир та безпеку, у межах добровільної відмови від третього за обсягом у світі ядерного арсеналу.

У документі вказано, що Сполучені Штати поважають намір України уникнути конфлікту під час розроблення угоди, зважаючи на її обов’язки щодо членства у Європейському Союзі та угоди з міжнародними фінансовими інститутами та іншими офіційними кредиторами.

За умовами меморандуму, 21 квітня 2025 року глава українського уряду Денис Шмигаль відвідає Вашингтон, де зустрінеться з міністром фінансів США Скоттом Бессентом. У межах зустрічі посадовці завершать технічні обговорення угоди.

“Очікується, що перемовні групи повідомлять про хід роботи до 26 квітня 2025 року з метою завершити обговорення до цієї дати та підписати (угоду) якнайшвидше”.

Додамо, що сам меморандум між Україною та США було підписано 17 квітня. Президент США Дональд Трамп заявив, що угоду про надра можуть підписати вже 24 квітня.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.

8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.

Журналістське розслідування, що ґрунтується на документах про російське виробництво безпілотників, показало співпрацю з китайськими компаніями.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон планує передати Україні нову партію оборонної зброї для захисту від російських атак. Це прозвучало 7 липня під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу у Білому домі.