Експорт російської нафти до Китаю різко збільшився – Reuters
Джерело: Reuters
Експорт російської арктичної нафти до Китаю різко зріс у квітні завдяки перевантаженню нафти з одного судна на інше.
За даними агентства, нафту перевантажують прямо у морі, аби гарантувати, що танкери, які зайдуть до китайських портів, не будуть у санкційному списку США.
Арктичний нафтовий бізнес становить десяту частину російського морського експорту нафти, який постраждав від січневих санкцій США щодо майже всіх танкерів, що перевозять сиру нафту таких марок, як ARCO та Новий Порт, а також щодо російського виробника “Газпром нафта”.
Аби обійти обмеження, у міжнародних водах, поблизу берегів Сінгапуру та Малайзії відбувається перевалка вантажів з судна на судно (STS). Тут нафту вантажать на супервеликі судна-перевізники сирої нафти (VLCC), які не опинились під санкціями.
Після цього нафту вже перевозять до Китаю, повідомляють трейдери та старша аналітикиня Vortexa Емма Лі.
За її даними, лише минулого тижня було перевантажено щонайменше 4 000 000 барелів арктичної нафти. Загалом до кінця квітня у Південно-Китайське море прибуло чи ще прибуде ще 16 000 000 барелів.
Імпорт арктичної нафти до Китаю відновлюється завдяки достатнім пропозиціям, але обсяг, який зрештою буде вивантажено, залежатиме від логістичних перешкод та зацікавленості китайських нафтопереробних заводів у покупці.
У березні Китай щоденно в середньому імпортував 25 000 барелів арктичної російської нафти.
Китай заявив, що проти односторонніх санкцій, впроваджених США, ЄС та іншими країнами, щодо обмеження доходів Росії, Ірану та Венесуели від продажу енергоносіїв.
Водночас КНР не наважується порушити санкції, а відтак китайські покупці готові платити вищу ціну, аби отримати нафту завдяки перевантаженням.
До прикладу, VLCC Atila завантажив 2,07 млн барелів арктичної нафти з РФ з двох підсанкційних танкерів у березні у водах Сінгапуру. Згодом нафту доставили в один з китайських портів.
Арктичну нафту добувають у північних регіонах РФ. Ці сорти зазвичай транспортуються з нафтових родовищ до плавучих сховищ у Мурманську, а потім відправляються кінцевим споживачам, що ускладнює відстеження експорту кожного сорту.
На цей час ці поставки до Китаю доставляються протягом двох місяців, оскільки танкери курсують через Суецький канал, а STS збільшує вартість доставки. Коротший Північноморський шлях до Китаю закритий до липня.
- Поки мінфін РФ упорядковував витрати бюджету, з’явилася нова загроза для доходів РФ — обвал цін на нафту. Це може призвести до недобору ренти, яку доведеться компенсувати коштом Фонду національного добробуту. Експерти вже розраховують, на скільки часу вистачить цього фонду.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.