Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт зброї – Yle

Джерело: Yle

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Раніше у Фінляндії дозволи на експорт та передачу оборонного обладнання були публічною інформацією.

“З 2000 до 2020 року не було жодного рішення про видачу експортної ліцензії, яке б потребувало засекречування”, – сказав Карі Паасонен із Центру досліджень миру та конфліктів у Тампере.

За даними журналістського розслідування Yle, першу засекречену ліцензію на експорт було видано в червні 2021 року. Відтоді фінська влада надала 19 таких ліцензій для восьми різних країн.

Секретність інформації вводиться за запитом експортера або отримувача.

За даними Yle, одним із запитів на засекречення було зроблено з боку Ізраїлю. Найбільше секретних постачань зброї здійснюється до України.

Міністерство оборони пояснює нововведення змінами в глобальній ситуації безпеки.

Серед експорту Фінляндії були, зокрема, бронетранспортери та системи захисту від БПЛА.

  • Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що уряд країни має намір збільшити витрати на оборону до 3% від ВВП до 2029 року, аби протистояти загрозам з боку Росії.

  • Україна та Фінляндія підписали меморандум про взаєморозуміння в оборонній співпраці.

  • Міністерство оборони Фінляндії запускає нову програму підтримки України, збільшуючи замовлення для свого оборонно-промислового комплексу.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.