20 квітня християни східного та західного обрядів святкують Великдень

Джерело: Букви

У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.

Великдень вважається найголовнішим християнським святом усього богослужебного року.

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями, Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гробу, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос, якого вона сприйняла спочатку за садівника, і сказав про своє воскресіння.

Святкування Великодня не обмежується одним днем. Після Воскресіння Христового починається Світла седмиця – тиждень, протягом якого церква закликає зберігати в серці великодню радість. У цей період не дотримуються посту, адже триває святкування, натомість люди відвідують одне одного, вітають друзів і рідних зі святом, обмінюються подарунками та не відмовляють у допомозі тим, хто цього потребує.

Великодні прикмети

  • Якщо людина бачить світанок у Великодній ранок, то до в її дім постукає удача
  • Добрий знак, коли в ніч на Великдень насниться померлий родич. Це провісник того, що в цьому році сім’я буде здорова
  • Якщо в перший день Великодня погода погана, то врожай цього року буде хорошим
  • На другий день свята ясна погода – літо буде дощове
  • У великодню ніч ясне зоряне небо – чекайте заморозків
  • На Великдень небо похмуре – літо не буде теплим

Великодні звичаї

  • Щоб захистити дитину від пристріту і негараздів, протягом всього великоднього тижня, починаючи з неділі, мати давала дитині натщесерце шматочок освяченої паски.
  • Щоб протягом року в родині був мир і лад, першу пасхальну трапезу в неділю необхідно починати з сім’єю в повному складі. Обов’язково кожен член сім’ї повинен з’їсти шматочок освяченої паски і шматочок освяченого яйця.
  • На Великдень треба обов’язково подати милостиню жебракові, якщо хочете в поточному році забезпечити фінансову стабільність.
  • Щоб урожай цього року не постраждав від злив, наші предки закопували в землю шкаралупу крашанок

Великодні заборони

  • На Великдень не можна займатися домашньою роботою – з клопотами піде щастя
  • Освячені продукти не можна викидати, їх потрібно з’їсти за святковим столом, поділитися з рідними та сусідами або роздати бідним
  • Гріх проливати кров тварин протягом Світлого тижня

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.