Італія вимагає від UniCredit вийти з ринку РФ
Джерело: Reuters
Уряд Італії погодив із застереженнями план UniCredit щодо придбання банку Banco BPM. Серед ключових вимог Рима — пришвидшений вихід UniCredit з російського ринку.
Присутність банку в Росії викликає занепокоєння також у Європейського центрального банку, який ще минулого року наказав UniCredit пришвидшити розрив з РФ. Попри це, банк залишився одним із небагатьох міжнародних гравців, котрі досі не вийшли з РФ після повномасштабного вторгнення в Україну.
UniCredit заявив, що потребує часу для оцінки наслідків рішення уряду, зокрема щодо угоди з BPM, і контактуватиме з відповідними органами влади.
Угода схвалена з приписами, зміст яких поки що незрозумілий. UniCredit оцінює їхню доцільність і потенційний вплив, – мовиться в офіційній заяві банку.
UniCredit планує оголосити 28 квітня про свою пропозицію щодо купівлі BPM вартістю 14 мільярдів євро.
Угоду перевіряв уряд Джорджії Мелоні, застосувавши “золоті повноваження”, що дозволяють блокувати або ставити умови для поглинань у стратегічних галузях, зокрема енергетиці, телекомунікаціях та банківській справі. Уряд заявив, що встановлені вимоги спрямовані на захист національної безпеки. Джерела повідомляють, що частина умов стосується збереження доступу клієнтів до банківських послуг і захисту робочих місць.
Водночас міністр закордонних справ Антоніо Таяні виступав проти обмежень, вважаючи, що вони можуть нести юридичні ризики для уряду.
Це вже третя спроба СЕО UniCredit Андреа Орчела придбати Banco BPM з 2021 року. До цього він двічі відмовлявся від угоди. Аналітики не виключають зриву третьої спроби.
Наприкінці лютого 2025 року Андреа Орсел заявив, що UniCredit має намір згорнути російський бізнес, навіть якщо війна поти України завершиться.
В жовтні 2024 року повідомлялось, що Кремль створює умови, щоб західні банки, зокрема Raiffeisen та UniCredit, не могли вийти з російського ринку.
- Російська філія австрійського Raiffeisen Bank International продовжує інвестувати в російську економіку, зокрема у компанії та державні облігації, що перебувають під санкціями ЄС та США, мовиться у розслідуванні BankTrack та B4Ukraine.
- Згідно з даними дослідження Київської школи економіки (KSE Institute), від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загальні втрати іноземного бізнесу в Росії перевищили $170 млрд.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
Китай не підтримав ще один варіант газопостачання з Росії, котрий Кремль запропонував на заміну проєкту “Сила Сибіру-2”. Мова про маршрут через Казахстан, який, за словами посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, виявився надто дорогим і технічно складним.