Українські й британські школи об’єднуються у партнерства – МОН
Джерело: МОН
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Зауважується, що програму реалізує Британська Рада в Україні в партнерстві з Міністерством науки і освіти України за фінансування Міністерства освіти Великої Британії. Вона є частиною Угоди про сторічне партнерство, яку підписали президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у січні 2025 року.
Нині партнерства розпочали перші 15 українських і 15 британських шкіл. Протягом 2025–2026 років у програмі візьмуть участь загалом 100 шкіл — по 50 з кожної країни. Друга і третя когорти партнерств розпочнуть роботу восени 2025 року.
Міжнародні партнерства між школами — це важлива можливість для учнів і вчителів обмінюватися культурним досвідом, вдосконалювати мовні та комунікативні навички. Водночас такі ініціативи сприяють побудові сталих зв’язків між країнами на рівні шкільних спільнот. Ми вдячні британським колегам за підтримку і спільну роботу над програмою, — зазначив міністр Оксен Лісовий.
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс наголосив, що сторічне партнерство між Великою Британією й Україною є надзвичайно важливим, адже воно будує мости між країнами в різних сферах, зокрема в галузі освіти.
Уже протягом перших 100 днів ми активно працюємо над реалізацією спільних проектів, і Програма UK-Ukraine School Partnerships є яскравим прикладом цього співробітництва. Ми сподіваємося налагодити партнерство між 100 школами з обох сторін для обміну досвідом, спільної роботи над навчальними проектами й розвитку професійних навичок освітян, що відкриє нові освітні можливості для обох країн, — додав він.
Школи-партнерки працюватимуть над спільними навчальними проектами щонайменше протягом чотирьох–шести місяців із можливістю подовження. Вони зможуть використовувати як напрацювання і ресурси, надані Британською Радою та Національним фондом грамотності Великої Британії, так і власні матеріали.
Я мав нагоду особисто побачити ці партнерства в дії, і на мою думку вони є потужним рушієм спільного майбутнього Великої Британії та України, — зазначив директор Британської Ради в Україні Колм МакГіверн.
Програма допоможе учням і вчителям обох країн краще пізнати інші культури, більше спілкуватися англійською та інтегрувати читання в освітній процес. Учителі матимуть змогу розвивати власні професійні навички та підвищувати кваліфікацію. Українські учні, які тимчасово перебувають у Великій Британії, зможуть зберегти зв’язок з рідною культурою та освітнім контекстом за допомогою участі у програмі.
Довідка. UK-Ukraine School Partnerships — нова програма Британської Ради, яка фінансується Міністерством освіти Великої Британії. Ця ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією та реалізується в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
- Випускники українських шкіл більше не отримуватимуть золоті та срібні медалі за успіхи в навчанні. Міністерство освіти і науки України ухвалило відповідний наказ, який набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.
- У 2027-2029 роках в Україні планують запровадити дванадцятирічне навчання та два типи навчання у старшій школі. Після 9 класу учні зможуть обрати між академічним і професійним напрямами.
- Керівник дистанційної комерційної школи Володимир Страшко повідомив про “аномальну” кількість звернень від батьків, які планують вивозити дітей з України.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.