В.о. президента: Південна Корея не буде «воювати» з тарифами Трампа через історичний борг
Сеул не має наміру протистояти американським торговельним обмеженням, запровадженим адміністрацією Дональда Трампа. Про це заявив виконувач обов’язків президента Південної Кореї Хан Дак Су напередодні переговорів з Вашингтоном, які мають розпочатися наступного тижня.
У коментарі Financial Times Хан наголосив, що його країна усвідомлює “історичний борг” перед США: “Після спустошень Корейської війни Сполучені Штати надали нам допомогу, технології, інвестиції та гарантії безпеки, які допомогли Південній Кореї стати комфортним середовищем для інвесторів”. За його словами, саме завдяки підтримці США країна змогла досягти нинішнього рівня промисловості, фінансової стабільності й культурного розвитку.
Тому, на думку Хана, замість прямого спротиву діям Вашингтона, Сеул має намір шукати компромісні рішення, які принесуть вигоду обом сторонам. “Йдеться не про боротьбу, а про пошук рішень win-win”, — зазначив він.

Джерело: FT
Оголошення Трампом 25% “дзеркальних” тарифів на південнокорейські товари, попри чинну угоду про вільну торгівлю, викликало занепокоєння в Сеулі. Зокрема, під обмеження потрапили автомобільні гіганти Hyundai та Kia, а також виробники чипів і фармпродукції. Крім того, запроваджено розслідування щодо нацбезпеки, яке може стати підставою для подальших мит.
Попри це, Південна Корея, яка є одним з головних союзників США в Азії, готова обговорювати скорочення торговельного профіциту, що у 2024 році сягнув рекордних $55 млрд. Серед можливих рішень — закупівля американського ЗПГ, авіалайнерів та співпраця у сфері військового кораблебудування.
Також Сеул погоджується обговорити нетарифні бар’єри. США тривалий час скаржаться на південнокорейські норми щодо викидів автомобілів, фармацевтичне ціноутворення, обмеження на імпорт яловичини та плату за використання контенту американських платформ на кшталт Netflix.
Хан визнав, що певні галузі можуть зазнати втрат, однак підкреслив: загальна лібералізація торгівлі принесе користь населенню.
Водночас Хан зазначив, що наразі не існує чіткого формату для обговорення безпекових питань, однак Сеул готовий — “залежно від тем” — переглянути угоду про спільне фінансування перебування 28 500 американських військових у країні. Дональд Трамп раніше заявив, що нові торговельні угоди з Кореєю будуть пов’язані з питанням безпеки, включно з “оплатою за військовий захист”, який США надають Сеулу.
На закиди щодо своєї легітимності як переговірника, Хан відповів різко: його повноваження визначені конституцією та законами, й різниці між діями обраного чи тимчасового президента не існує.
Опозиція, втім, ставить під сумнів доцільність того, щоб не обраний громадянами прем’єр укладав угоди, які вплинуть на відносини з США на роки вперед. У Південній Кореї дострокові вибори президента мають відбутися в червні — після імпічменту Юн Сок Йоля через спробу запровадження воєнного стану.
На тлі політичної кризи деякі консерватори закликають Хана балотуватися в президенти. Але він утримався від прямої відповіді, заявивши, що “ще не прийняв рішення”. На питання, чи розглядає таку можливість, Хан відповів: “Без коментарів”.
- Тисячі демонстрантів по всій Америці вийшли в суботу, 19 квітня, на акцію протесту проти політики президента Дональда Трампа.
Китайські вчені випробували новий тип водневої вибухівки, котра не містить ядерних матеріалів. Згідно з даними нового дослідження, бомба утворює розпечену вогняну кулю, яка світиться понад дві секунди, що у 15 разів довше, ніж типовий спалах тротилу.
На Буковині знайшли тіло курсанта з ознаками вогнепального поранення, який навчався в Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Це вже другий випадок за тиждень.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.