Чемність у ChatGPT коштує компанії десятки мільйонів доларів — OpenAI
Джерело: The Economic Times
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
“Будь ласка” й “дякую” — не просто ввічливість: ці слова призводять до додаткового навантаження на сервери, а отже й суттєвих витрат на енергію.
За словами Альтмана, такий пряв чемності збільшує обсяг обробки даних, що вимагає додаткових обчислювальних ресурсів і, відповідно, вищих витрат на енергію. Адже кожне зайве слово — це окремий фрагмент, який модель має “зрозуміти”, “усвідомити” й на який потрібно відповісти, витрачаючи потужності серверів.
Відповідну інформацію він озвучив у відповідь на допис користувача у соцмережі X, котрий поцікавився, чи справді ввічливі слова збільшують споживання електроенергії ШІ-моделлю. Альтман відповів: “десятки мільйонів доларів — витрати недаремні”.
Він наголосив, що не шкодує про такий “побічний ефект”. Ввічливість, на його думку, формує більш людяний стиль взаємодії зі штучним інтелектом — і це того варте.
Так, це дорого. Але ми все одно хочемо, щоб взаємодія з ШІ була якомога більш природною і приємною, — додав гендиректор.
- Компанія OpenAI планує випустити ранню версію нової функції ChatGPT, яка дозволить користувачам планувати прості завдання “на потім”.
- Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT тепер може говорити з користувачами голосом Санта-Клауса. Така функція буде доступна лише до кінця року.
- OpenAI анонсував інтеграцію веб-пошуку в ChatGPT, що дозволяє користувачам отримувати актуальні відповіді з посиланнями на перевірені джерела. Функція доступна для користувачів ChatGPT Plus, Team, і поступово впроваджується для безплатних облікових записів.
- ChatGPT, який надає доступ до новин через інтернет-пошук, почав пропонувати росіянам інформацію з підконтрольних Кремлю російських медіа.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
Китай не підтримав ще один варіант газопостачання з Росії, котрий Кремль запропонував на заміну проєкту “Сила Сибіру-2”. Мова про маршрут через Казахстан, який, за словами посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, виявився надто дорогим і технічно складним.