Україна активно розгортає армію роботів на фронті – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Роботи, яких Україна активно розгортає на фронті, стали “новим обличчям війни”.

Одна з найновіших українських розробок — “Змій”, пристрій, яким пілоти можуть керувати з безпечного укриття, і який повзе низько над землею, розміновуючи територію — до двох гектарів за день — та зменшуючи ризик для українських солдатів.

“Змій” входить до великої серії бойових машин, які повинні сформувати флот із 15 000 роботизованих систем, які Київ планує розгорнути у 2025 році. Мета цього роботизованого комплексу полягає в частковій заміні людської сили, якої бракує на тлі постійних боїв та переваги Росії у чисельності солдатів.

За словами експертів, роботизація може знизити моральний бар’єр для знищення противника і повністю змінити уявлення про війну. При цьому розробники роботів наголошують, що бойові дії, які тривають на фронті сьогодні — це вже війна машин на етапі активного тестування. А завдання роботизованих комплексів — не замінити піхоту, а посилити бойові можливості за допомогою технологій.

Як розповіли у виданні, зараз в Україні налічується п’ять тисяч оборонних стартапів, які орієнтовані на безпілотні системи. Україна першою у світі створила окремий рід військ — Сили безпілотних систем.

У цьому зв’язку Девід Кириченко з Henry Jackson Society назвав Україну “світовим лідером у робототехніці — не за витонченістю, а за практичністю”. Він додав, що українські виробники створюють роботів у великих масштабах, а зворотний зв’язок від військових дозволяє вносити корективи в ті чи інші моделі “протягом тижня”.

Примітно, що під кінець 2024 року Україна здійснила перший в історії повністю роботизований штурм поблизу Липців на Харківщині. “Ворога повністю застали зненацька. Це було безпрецедентно, ворог був у повній паніці”, – поділився офіцер Шухай з бригади “Хартія”.

Поки що дрони найбільше себе проявили в логістиці, евакуації поранених та інженерних завданнях, таких як розмінування.

“У НАТО ми сказали, що дрони виконують нудні, брудні та небезпечні завдання. Безпілотні системи існують для стримування, виявлення та нанесення ударів. Це лише створення часу та простору для порятунку життів”, – пояснив Філліп Локвуд, екскерівник інновацій в Альянсі.

Тоді як Борис Дрожак, співзасновник компанії Rovertech, зауважив, що Росії ще потрібно рік-два, щоб скопіювати таку технологію.

Проект Спеціального трибуналу зі злочину агресії РФ проти України готовий і чекає на політичне схвалення. Його неофіційно називають “трибуналом для Путіна”, оскільки у міжнародній юриспруденції відповідальним за злочин агресії вважається найвище керівництво держави.

На фронті загинула активістка, волонтерка та захисниця України Анастасія Єфімова (Громова).

Роботи, яких Україна активно розгортає на фронті, стали “новим обличчям війни”.

У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.

Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.