Організував втечу «ухилянтів»: справу дезертира скерували до суду

Джерело: ДБР
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно військовослужбовця-дезертира з Харкова, котрий, замість повернутися до війська, організував канал незаконного переправлення ухилянтів до Європи за 7 тисяч євро.
Обвинувальний акт стосовно дезертира з Харкова, який замість проходження служби організував незаконний канал переправлення ухилянтів до країн Європи, вже скерували до суду.
У ДБР розповіли, що контрактник підробив медичну довідку про те, що його дружина отримала другу групу інвалідності та потребує постійного догляду. На підставі сфальсифікованих документів його звільнили зі служби. Та після того як підробку викрили, наказ про звільнення скасували. Однак чоловік до війська не повернувся, а натомість почав реалізовувати схему незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон.
У грудні 2024 року фігурант запропонував своєму знайомому, з яким раніше служив у Харкові, за 7 тисяч євро організувати незаконний виїзд до однієї з європейських країн. Для цього він поштою надіслав йому незаповнені бланки відряджень із печатками одного з правоохоронних органів.
Увівши свої дані до фальшивих документів, “клієнт” безперешкодно дістався Чернівців, де його зустрів спільник організатора – місцевий правоохоронець. Після отримання оплати останній повідомив ухилянту, що перетинати кордон доведеться поза межами офіційного пункту пропуску. Для очікування в засідці радив узяти термос із чаєм, щоб не замерзнути, чекаючи сприятливого моменту.
Під час передачі грошей та фінальних інструктажів фігурантів затримали.
Організатор схеми перебуває під вартою. Йому інкримінують:
- ухилення від військової служби шляхом підроблення документів в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України);
- сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України);
- дезертирство (ч. 4 ст. 408 КК України).
Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
- Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.
У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.