В Узбекистані запровадять «золоті візи» для іноземців з 1 червня
Джерело: Радіо Озоді
Вже з 1 червня в Узбекистані набуде чинності спрощений порядок отримання посвідки на проживання на п’ять років для іноземців та осіб без громадянства. Відповідну норму закріпили в указі президента країни від 18 квітня.
Так, аби отримати документ, іноземець повинен внести 200 тисяч доларів, а також по 100 тисяч доларів за кожного члена родини — дружину або чоловіка, дітей чи батьків.
Влада Узбекистану очікує, що така програма дозволить залучити до країни заможних інвесторів і посилить приплив капіталу в економіку.
Схожі програми так званих “золотих віз” діють у кількох країнах, зокрема в Португалії, ОАЕ, Канаді, США та інших. Вони передбачають можливість отримати дозвіл на проживання або громадянство в обмін на інвестиції в економіку, нерухомість чи національні проєкти.
Водночас низка країн уже відмовилася від таких схем. Наприклад, у 2022 році Велика Британія скасувала програму, заявивши про загрозу національній безпеці через “корумповану еліту та брудні гроші”. Британська програма діяла з 2008 року і дозволяла отримати громадянство за інвестиції від 2 мільйонів фунтів стерлінгів.
Із квітня 2025 року Іспанія також припинила видачу “золотих віз” іноземцям в обмін на інвестиції.
У лютому цього року президент США Дональд Трамп анонсував продаж посвідки на п’ять мільйонів доларів – так звану “золоту картку”.
Вона дасть вам привілеї грін-карти, а також стане шляхом до громадянства. Заможні люди приїжджатимуть до нашої країни, купуючи цю карту, – наголосив Трамп. На його думку, власники картки “витрачатимуть багато грошей, платитимуть багато податків і найматимуть багато людей”.
Натомість решта країн Центральної Азії “золоту візу” не видають, однак, у Казахстані та Киргизстані пропонувалося запровадити програми отримання ВНЗ за інвестиції.
- Міністр торгівлі США Говард Лутнік заявив, що за один день продав 1000 “золотих карток” для іноземців, кожна з яких коштує 5 мільйонів доларів.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що змінить візову програму для іноземних інвесторів, запровадивши продаж так званих “золотих карт” для тих, хто хоче отримати американське громадянство. Їхня вартість – 5 000 000 доларів.
- Киргизстан та Узбекистан домовилися з Китаєм про будівництво залізниці до Європи в обхід Росії. Роботи планують розпочати вже у жовтні.
У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.