Вважалось, що так вміє лише людина: вчені виявили у ворон невідому раніше навичку

Джерело: ScienceAlert

Нове дослідження показало, що ворони мають “геометричну інтуїцію”, подібну до людської. Птахи можуть виявити “зайвого” в наборі геометричних фігур.

Ворони є першими не людьми, які продемонстрували ці здібності. Це свідчить про те, що розпізнавання регулярності геометричних форм може бути глибоко вкоріненим в еволюції і може бути більш поширеним у тваринному світі, ніж люди уявляли.

“Ми, люди, на основі нашого унікального формального і символічного розуміння, виводимо геометрію на зовсім інший рівень; але сама основа її, з візуальної точки зору, здається, сягає корінням в еволюцію”, – розповів фізіолог тварин Андреас Нідер.

Нідер та його колеги з Тюбінгенського університету в Німеччині працювали з двома самцями Ворон чорних  (Corvus corone) у віці 11 і 10 років для проведення експерименту.

Їх навчили виявляти одну фігуру, яка не збігалася з п’ятьма ідентичними двовимірними фігурами, що відображалися на екрані комп’ютера. Щоб продемонструвати, яку фігуру вони визначили як “порушника”, ворони дзьобали її на екрані.

Завдання поступово ускладнювали — випробування включали класичний квадрат, ромб, рівнобедрену трапецію і довільний неправильний чотирикутник.

Чим химернішими були чотирикутники, тим важче було воронам зрозуміти, який з них відрізняється від решти.

“Воронам, як і людям, було найважче виявити геометричну закономірність у ромбі. Це підкреслює схожість геометричних здібностей ворон і людей”, – сказав Нідер.

Здатність ворон розрізняти відмінні форми на основі їх геометричних відмінностей без будь-якого додаткового навчання дозволяє припустити, що, як і у людей, геометрична закономірність може відігравати важливу роль у взаємодії ворон зі світом.

“Птахи використовують [просторові закономірності], наприклад, для орієнтації та навігації у великому середовищі і таким чином мають перевагу у виживанні. Ця базова інтуїція ворон, їхня здатність розуміти геометричні властивості двовимірних форм, є прикладом того, як основні знання про величини і геометрію вкорінені в біологічній еволюції”, – вважає вчений.

У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.

22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.

Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.

22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.  Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.