Пєсков: «Удар по українським цивільним об’єктам з метою відплати, не є воєнним злочином»
Джерело: New York Post
Росія відмовилася виконати вимоги президента Дональда Трампа щодо припинення війни проти України. Намагаючись затягнути переговори, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що встановлення “жорстких дедлайнів” — це “марна справа”.
У п’ятницю Трамп заявив, що готовий відмовитися від своїх зусиль досягти миру в Україні, якщо сторони не досягнуть угоди “найближчим часом”. Вже у понеділок глава Білого дому пообіцяв розкрити більше деталей плану до четверга.
У відповідь на повідомлення The Post про перші подробиці запропонованої угоди, Пєсков у вівторок заявив, що Росія не знає умов цього плану.
Питання врегулювання надзвичайно складне, тож навряд чи доцільно встановлювати якісь чіткі строки й намагатися штучно пришвидшити розв’язання питання, — заявив він. — Це була б марна справа.
Водночас він додав, що Москва “продовжуватиме контакти з американцями через різні канали”.
За словами високопосадовця з адміністрації США, спеціальний президентський представник Стів Віткофф планував відвідати Росію цього тижня для узгодження остаточних деталей угоди. Проте на вівторок жодної зустрічі заплановано не було.
Разом з тим, Пєсков натякнув, що Москва може погодитися на прямі переговори з Україною — і, можливо, буде змушена це зробити, якщо Трамп реалізує свою погрозу згорнути мирну ініціативу.
Президент Путін сказав, що слід задуматися над ідеєю припинення ударів по цивільній інфраструктурі, — сказав прессекретар господаря Кремля. — Було уточнено, що мова про переговори у двосторонньому форматі з Україною, — додав він.
У виданні зауважили, що заява Пєскова стала визнанням Росією того, що її війська навмисно атакують цивільні об’єкти. Водночас прессекретар Путіна стверджував, що такі удари, мовляв, “не є воєнними злочинами”, якщо здійснюються “з метою відплати”.
Коли мовиться про цивільні об’єкти, слід розрізняти випадки, коли вони можуть бути ціллю, а коли — ні, — сказав він.
Як приклад, він навів нещодавній ракетний удар по цивільних у Сумах, який забрав життя 36 осіб, котрі прямували на богослужіння у Вербну неділю.
Відтак, Пєсков заявив, що цей удар був “виправданим”, позаяк у місті відбувався захід за участю війскькових.
13 квітня Росія здійснила ракетний удар по центру міста Суми. Як повідомив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, по місту вдарили дві балістичні ракети типу “Іскандер-М”/KN-23. Удару завдали російські військові з території Воронезької (н.п. Ліскі) та Курської (н.п. Лєженькі) областей. За словами Буданова, відповідальними за атаку є розрахунки 112-ї та 448-ї ракетних бригад РФ.
Як зазначив очільник Сумської МВА Сергій Кривошеєнко, під час подвійного ракетного удару найбільше жертв загинули внаслідок ураження осколковими елементами, якими росіяни спорядили другу ракету.
Своєю чергою, глава дипломатії ЄС Кая Каллас назвала “жахливим прикладом” посилення російських атак у той час, як Україна погодилася на безумовне припинення вогню.
Президент Євроради Антоніо Кошта заявив, що обурений злочинним ракетним ударом Росії по центру міста Суми.
Президент Литви Гітанас Науседа також засудив атаку.
Президентка Молдови Майя Санду зазначила, що “агресор має бути притягнутий до відповідальності”, додавши, що “такому злу немає виправдання”.
Тоді як глава Франції Емманюель Макрон констатував, що атакою на Суми Росія підтвердила, що хоче й надалі продовжувати війну. Країна-агресор робить це “всупереч людським життям, міжнародному праву та дипломатичним пропозиціям президента Трампа”.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер висловив співчуття рідним та близьким загиблих у Сумах. Він додав, що шокований жахливими атаками Росії на цивільне населення.
Спеціальний представник Дональда Трампа з питань України та Росії, генерал у відставці Кіт Келлог, у соцмережі Х також відреагував на ракетний обстріл. У своїй заяві Келлог засудив дії російських військ, зазначивши, що “атака російських сил на цивільні об’єкти в Сумах у Вербну неділю переходить будь-які межі пристойності”.
У Генштабі наголосили, що не досягнувши стратегічних успіхів на полі бою, російські війська знову вдаються до своєї звичної тактики — воюють з мирним населенням, грубо порушуючи міжнародне право, закони та звичаї війни.
- 13 квітня, у Вербну неділю, внаслідок чергового ракетного удару російських військ по житлових кварталах Сум загинула викладачка Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського — Олена Когут. Про це повідомив навчальний заклад на своїй офіційній сторінці.
- Уранці неділі, 13 квітня, російські війська завдали жорстокого ракетного удару по місту Суми. Атака стала черговим свідомим злочином проти цивільного населення України.
- У Сумах жалоба тривала три дні поспіль: на території громади її оголосили 14, 15 та 16 квітня.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.
22 квітня посла Китаю в Україні Ма Шенкуня запросили до Міністерства закордонних справ, аби передати докази участі громадян КНР у війні РФ проти України.
Росія відмовилася виконати вимоги президента Дональда Трампа щодо припинення війни проти України. Намагаючись затягнути переговори, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що встановлення “жорстких дедлайнів” — це “марна справа”.
Військовослужбовець, боєць 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ, український комік Віктор Розовий встав з крісла колісного і зробив перші кроки після осколкового поранення голови на фронті.