МЗС Ізраїлю видалило пости на згадку про Папу Римського

Джерело: Reuters

​Після смерті Папи Римського Франциска Міністерство закордонних справ Ізраїлю опублікувало на платформі X повідомлення зі співчуттями: “Спочивайте з миром, Папо Франциску. Нехай пам’ять про нього буде благословенною”. Проте незабаром публікації видалили, що викликало обурення серед ізраїльських дипломатів, особливо в католицьких країнах.

Колишній посол Ізраїлю у Ватикані Рафаель Шутц назвав це рішення помилкою.

 Думаю, що це рішення — помилка. Не варто так зводити рахунки після чиєїсь смерті, — сказав Шутц.

Видалення постів пов’язують із критичними заявами Папи Франциска щодо військових дій Ізраїлю у Секторі Гази. У грудні 2024 року Папа назвав бомбардування “жорстокістю”, а не війною, і закликав до розслідування “ймовірного геноциду”. Він звинуватив Ізраїль у тому, що той “бомбіт дітей і косить їх з кулеметів”. Ці слова викликали різку реакцію з боку Ізраїлю, який звинуватив понтифіка у подвійних стандартах та ігноруванні жорстокості ХАМАС.

У відповідь на ці заяви, у грудні 2024 року Міністерство закордонних справ Ізраїлю викликало посла Ватикану для пояснень.

Шутц висловив упевненість, що ці висловлювання папи римського заслуговують на різке засудження і що Ізраїль мав свого часу відреагувати на них дипломатично.

Але зараз ми говоримо не лише про главу держави (Ватикан – ред.), а й про духовного лідера понад мільярда осіб — майже 20% людства. Не думаю, що мовчання посилає правильний сигнал, — додав колишній дипломат.

Хорхе Маріо Бергольо з Аргентини обрали Папою Римським 13 березня 2013 року. Він став першим понтифіком з Латинської Америки, першим єзуїтом на чолі Римо-католицької церкви.

Папа Римський помер 21 квітня на 89-му році життя від інсульту, коми та “незворотної” зупинки серця, повідомили у Ватикані.

Папа Франциск у заповіті просив поховати себе у папській базиліці Санта-Марія-Маджоре у Римі.

За даними синоптиків у четвер, 24 квітня, в окремих областях дощитиме.

Уночі 24 квітня російські окупаційні війська завдали масованого ракетного удару по Україні. Чи не найбільше ворог атакував Київ.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.