Міноборони долучило ще 8 бригад до проєкту «Контракт 18–24»
Джерело: Міністерство оборони України
Кількість бригад, до яких добровольці можуть приєднатися за проєктом Міноборони “Контракт 18-24”, збільшили з 16 до 24.
До переліку бригад, які беруть участь в проєкті додались:
- 47 окрема механізована бригада “Маґура”
- 54 окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи
- 3 окрема танкова Залізна бригада
- 82 окрема десантно-штурмова Буковинська бригада
- 34 окрема бригада берегової охорони
- 103 окрема бригада територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького
- 108 окрема бригада територіальної оборони
- 127 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ

Джерело: Міністерство оборони України
Проєкт “Контракт 18–24” передбачає контракт на суму 1 млн грн, з яких 200 тисяч виплачуються одразу після його підписання. Решта суми надається у два етапи протягом терміну служби. Щомісячне грошове забезпечення може сягати 120 тис. грн, не враховуючи додаткових виплат за участь у бойових діях. За рік військовослужбовець може отримати до 2 млн грн.
Також добровольці матимуть можливість “нульової” іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення (у тому числі зубне протезування), а також право на виїзд за кордон після року служби.
Також законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+.
- Перелік бойових посад, на які можуть приєднатися добровольці віком від 18 до 24 років, був розширений з 9 до 18 позицій.
- До Збройних сил України за “Контрактом 18-24” приєдналася перша дівчина.
- Міністерство оборони розробило зміни до Положення про проходження військової служби, які дозволять контрактникам та призовникам у віці 18-24 років навчатися у закладах вищої освіти не перериваючи службу у ЗСУ.
- У межах реалізації експериментального проєкту “Контракт 18-24” підготовка громадян, залучених на військову службу, відбувається за трирівневою програмою, тривалістю до трьох місяців.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.
Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.