У ЗМІ опублікували п’ять вимог України для укладання мирної угоди

Джерело: The Telegraph

ЗМІ опублікували вимоги України, які складаються з п’яти пунктів, щодо укладання мирної угоди про припинення війни. Зазначається, що вони суттєво відрізняються від того, що пропонують у своїй угоді США.

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Південної Африки повідомив, що окрім пропозиції США щодо припинення війни є й інші документи.

“Цей формат, цей документ, перебуває на столі президента Трампа. Все, що суперечить нашим цінностям чи нашій конституції, не може бути частиною цих угод”, – сказав Зеленський, не поділившись деталями плану.

Натомість у ЗМІ пишуть, що серед основних вимог України – аби Крим, який РФ окупувала ще у 2014 році, не визнавали офіційно російською територією. Щобільше, Україна сподівається зробити так, аби жодна країна не могла визнати Крим чи інші окуповані території російськими.

Перший та другий пункти української пропозиції зосереджені на тому, що будь-яка мирна угода повинна ґрунтуватись на міжнародному праві, а не на капітуляції. У цьому контексті Україна застерегла щодо можливого вторгнення Китаю на Тайвань.

Також українська пропозиція наголошує на важливості чітких гарантій безпеки за умов, якщо після припинення вогню частина територій тимчасово залишатиметься під російською окупацією.

Третій пункт – спроба забрати контроль над перемовинами у США та повернути Україну у центр мирного процесу.

Четвертий пункт є попередженням для США і НАТО про те, що визнання Криму російським ставить під загрозу безпеку не лише України, а й чорноморських союзників – Туреччини, Румунії та Болгарії.

П’ятий пункт про те, що РФ не повинна використовувати мирну угоду для того, щоб зменшити чисельність української армії та ОПК України.

Раніше у ЗМІ публікували деталі мирного плану США, яким зокрема пропонувалось, що Штати офіційно визнають Крим частиною РФ, а решта окупованих територій фактично залишатиметься під російським контролем.

Серед іншого – Україна не стане членом НАТО, а санкції проти Росії, запроваджені від 2014 року, скасують.

Натомість Україні пропонувалось повернути частину Харківщини, “надійні гарантії безпеки”, імовірно, без участі США, допомогу у відновленні країни, але без вказання того, хто фінансуватиме це відновлення.

Україна на такі умови не погодилась, унаслідок чого перемовини на рівні глав МЗС у Лондоні скасували.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що де-юре визнання російського контролю над Кримом може стати “бомбою уповільненої дії”.

У 2025 році Україна очікує понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Надходження цих коштів підтверджено партнерами.

У Києві жінка танцювала на балконі житлового комплексу під російську музику в День жалоби за загиблими внаслідок російського нападу 24 квітня. Її притягнули до адміністративної відповідальності.

У застосунку “Армія+” запустили новий навчальний курс про фінансову грамотність для військових.

Уряд Китаю розглядає можливість призупинення дії 125% тарифу на деякі види американського імпорту, оскільки економічні витрати від торговельної війни “око за око” значно впливають на певні галузі промисловості.