Російський супутник, пов’язаний з програмою створення ядерної зброї, вийшов з ладу
Джерело: Reuters
Секретний російський космічний супутник, пов’язаний з програмою ядерної протисупутникової зброї, почав неконтрольовано обертатися. Це може означати, що він більше не функціонує.
Росія запустила супутник “Космос 2553” за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році. Він перебуває на висоті близько 2000 км над Землею у зоні, яку зазвичай уникають супутники зв’язку або спостереження за Землею через космічне випромінювання.
За оцінками американських чиновників, “Космос 2553” не є зброєю. Однак, він допомагає Росії в розробці ядерної протисупутникової зброї. Росія заперечує, що вона розробляє таку зброю, і каже, що “Космос 2553” призначений для дослідницьких цілей.
Доплерівський радар фірми LeoLabs, що займається відстеженням космічних об’єктів, і оптичні дані компанії Slingshot Aerospace вказують на технічні проблеми цього супутника.
У листопаді компанія LeoLabs виявила, що супутник рухається, використовуючи доплерівські радіолокаційні вимірювання від своєї глобальної мережі наземних станцій. У грудні компанія підвищила свою оцінку до “високої впевненості” в тому, що супутник падає.
Раніше супутник демонстрував ознаки дивної поведінки. Компанія Slingshot, чия глобальна мережа телескопів відстежує космічний апарат з моменту його запуску 5 лютого 2022 року, виявила рух у травні 2024 року.
“У Slingshot відзначили, що яскравість об’єкта стала змінною, що вказує на потенційне падіння”, – сказав представник компанії.
Але згідно з останніми спостереженнями Slingshot, “Космос 2553”, видається, стабілізувався.
- 5 листопада Росія випустила ракету “Союз” з кількома десятками супутників, серед яких – два супутники Ірану.
- Неробочий російський супутник розпався майже на 200 уламків на орбіті, що змусило астронавтів на Міжнародній космічній станції сховатися приблизно на годину.
28 липня президент Володимир Зеленський призначив громадську активістку та колишню народну депутатку Світлану Заліщук пані послом України у Швеції.
Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.
Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.
Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.