Румунія підіймала літаки F-16 та Eurofighter під час атаки дронів РФ на Україну

Джерело: Міноборони Румунії

У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.

Повідомляється, що під час атаки РФ на Україну, в Румунії близько 23:30 за місцевим часом в окрузі Тульча оголосили повітряну тривогу. Мешканців північно-східної частини регіону попередили через систему RO-ALERT.

Зазначається, що системи моніторингу та спостереження Міністерства національної оборони постійно контролювали повітряний простір у цьому районі.

Два літаки F-16 румунських ВПС та два Eurofighter італійських ВПС, що належать до бойової служби повітряної поліції, послідовно злетіли з 86-ї авіабази Борча та 57-ї авіабази Міхаїла Когелнічану та виконали місії зі спостереження та захисту повітряного простору Румунії.

Відбій повітряної тривоги було оголошено близько 04:50, після чого бойові літаки повернулися на свої авіабази.

“Під час здійснення атак на українські об’єкти румунська система радіолокаційного спостереження вказала на можливість того, що траєкторія одного з безпілотників, задіяних в атаці, могла перетнути на дуже короткий проміжок часу національний повітряний простір на глибині до 500 метрів”, – зазначили в міноборони Румунії.

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог назвав абсурдною ідею триденного перемир’я між 8 та 11 травня.

29 квітня Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт № 11309 про посилення адміністративної відповідальності за правопорушення на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. Документ передбачає підвищення штрафів за порушення правил охорони заповідних територій у 50 разів.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

Космічна місія дистанційного зондування Землі “Sentinel-2”, яка була запущена Європейським космічним агентством (ESA), сфотографувала частину Великого Бар’єрного рифу уздовж східного узбережжя Австралії.

Журналістські матеріали The Washington Post тепер відображатимуться у пошукових відповідях ChatGPT.