Лукашенко, ймовірно, погодив зведення заводу БпЛА для Росії
Джерело: The Moscow Times
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтримав ідею будівництва на території республіки заводу з виробництва безпілотників для потреб Росії. Це випливає із заяви глави РФ Володимира Путіна, зробленої під час двосторонньої зустрічі з Лукашенком у Волгограді.
Так, за словами Путіна, Москва готова розпочати реалізацію проєкту спільно з білоруськими фахівцями, включаючи створення відповідної виробничої лабораторії. Водночас російський лідер нагадав, що РФ і Білорусь вже мають домовленості про співпрацю в авіабудівній галузі.
Вам вдалося зберегти частину авіаційної промисловості і, сподіваюся, є теж, над чим можна працювати: і невеликий літачок, і кооперація по середньомагістральних літаках, і так далі, – сказав Путін, звертаючись до Лукашенка.
Про плани будівництва підприємства з випуску безпілотних авіаційних систем у Білорусі стало відомо на початку березня. Тоді заступник глави адміністрації президента РФ Максим Орєшкін повідомив, що мовиться про створення заводу з проектною потужністю до 100 тисяч одиниць на рік. За його словами, ключове завдання – забезпечити виробництво всіх основних компонентів безпілотників безпосередньо на території Білорусі.
Це, зазначив Орєшкін, безпосередньо пов’язано з питаннями суверенітету: “Дуже важливо, щоб у Білорусі були власні виробництва, які б робили не тільки економіку, а й сферу безпеки країни по-справжньому суверенними”. Він додав, що під час будівництва передбачається спиратися на технологічні рішення, які вже розроблені в Росії.
За словами Орєшкіна, проект передбачає повну локалізацію виробництва та буде інтегрований у єдину технологічну платформу, сумісну з аналогічними заводами в Росії та інших країнах.
Лукашенко, своєю чергою, тоді назвав розвиток у Білорусі безпілотних авіаційних систем “дуже перспективним напрямом”. Він запропонував сформувати національну команду фахівців, яку можна буде направити до Росії для поглибленої підготовки у цій галузі.
- Виконавчий директор Інституту технічної політики Корнелльського університету Джеймс Роджерс, який консультує ООН та НАТО щодо бойового застосування безпілотників, заявив, що найближчим часом в Болівії та Білорусі можуть запустити виробництво іранських дронів-камікадзе.
- Нагадаємо, аналітики з Розвідувального управління Міністерства оборони США попередили, що Росія за допомогою Ірану будує в країні завод з виробництва безпілотників, який може мати значний вплив на війну в Україні.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що у державному технічному університеті РБ розпочався “Міжнародний молодіжний форум з розробки БпЛА”, який курують росіяни.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.