Хочуть стати блогерами: підлітки відмовляються від омріяної для попередніх поколінь кар’єри
Джерело: Fortune
Часи, коли підлітки мріяли стати балериною, президентом чи астронавтом залишилися в минулому. Нещодавнє опитування підлітків віком 12-15 років показало, що найпопулярніший вибір кар’єри для цього покоління — стати блогерами у YouTube або TikTok.
Згідно зі звітом платформи соціальної комерції Whop, понад 30% підлітків у США кажуть, що хочуть зробити кар’єру в YouTube, а 21% дітей — в TikTok.
“Покоління Альфа виросло, спостерігаючи за ютуберами, які перетворили створення контенту на високоприбуткову кар’єру. На відміну від теле-, кіно- чи спортивних знаменитостей, ці цифрові постаті здаються більш близькими і доступними, що робить кар’єру ютубера більш досяжною”, – розповідає Кемерон Зоуб, співзасновник Whop.
19% представників покоління Alpha (народжені між 2010 і 2024 роками) прагнуть побудувати кар’єру творців відеоігор.
Однак, підлітки все ще прагнуть до деяких традиційних професій. За даними звіту, 20% хочуть бути лікарями або медсестрами, 15% сподіваються стати спортсменами, а 14% – вчителями. Однак, їхній вибір може бути більше пов’язаний з їхнім домашнім середовищем, ніж з новими тенденціями.
Разом з тим, стрічки сучасних підлітків у Instagram або TikTok рясніють історіями про “швидке збагачення” та кар’єру за одну ніч. Їх навіть заманюють на роботу інфлюенсерів: за даними Whop, близько 23% дітей покоління Alpha зв’язувалися з брендами, які пропонували їм можливість цифрового спонсорства. А близько 30% розглядають можливість заробляти гроші через партнерство на YouTube або TikTok.
“Сьогодні діти бачать, як такі ютубери, як MrBeast, стримери та онлайн-посередники досягають фінансового успіху, не маючи вищої освіти чи традиційного кар’єрного шляху. Важливо також визнати, що в молодому віці вибір кар’єри часто ґрунтується на тому, що виглядає весело, а не на фінансовій логіці”, – каже Зоуб.
- З 2025 по 2039 рік на світ з’являтимуться діти, які належатимуть до нового покоління Beta. Таку інформацію оприлюднив демограф та консультант Марк МакКріндл, який відомий своєю роботою над визначенням меж різних поколінь.
- Компанія Meta введе нові вбудовані обмеження для підліткових акаунтів в Instagram.
- TikTok запускає нову функцію “Wind Down”, яка допоможе обмежити використання застосунку дітьми та підлітками до 16 років після 22:00. Також буде додано розділ для медитацій.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.