«РФ демонструє свою огидну жорстокість»: ЄС засудила вбивство журналістки Рощиної
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на заяву Аніти Гіппер під час брифінгу
Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням, що окупація є смертельною загрозою для українців.
Гіппер прокоментувала розслідування журналістів, у якому зібрали усе, що вдалось дізнатися про тортури і загибель у російському полоні позаштатної авторки “Української правди” Вікторії Рощиної.
“Росія не втрачає жодної нагоди продемонструвати свою огидну жорстокість щодо українців, вбиваючи та катуючи, як це сталося з Вікторією Рощиною, хороброю українською журналісткою, яку не лише жорстоко вбили, а й катували. Це також чітко показує, що життя під російською окупацією не є варіантом, це не безпечний варіант для українців”, – наголосила речниця.
Вона додала, що журналісти завжди пам’ятатимуть мужність Вікторії Рощиної.
“Ми повинні робити все можливе, щоб Росія понесла відповідальність за усі скоєні воєнні злочини та звірства”, – резюмувала вона.
Як повідомив ІМІ, 24 квітня начальник Департаменту війни Офісу генерального прокурора Юрій Бєлоусов заявив, що через стан тіла встановити точну причину смерті журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в російському полоні, не вдалося. Водночас на її тілі були зафіксовані численні сліди катувань.
- Про загибель Вікторії Рощиної в російському полоні стало відомо 10 жовтня 2024 року, коли її батько отримав офіційного листа від Міністерства оборони Росії. У документі зазначалося, що Вікторія померла 19 вересня 2024 року.
- 24 квітня стало відомо, що до України повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні.
- Росія передала Україні тіло журналістки Вікторії Рощиної, яке було позначене в документах як “невстановлена особа чоловічої статі” й містило єдину незрозумілу позначку: СПАС. Під час огляду стало відомо, що деякі внутрішні органи були відсутні, зокрема головний мозок, очні яблука та частина трахеї.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.