У Канаді на виборах перемогла ліберальна партія: лідер обіцяє зменшити залежність від США

Джерело: CBC

Ліберальна партія та її лідер Марк Карні здобули перемогу на парламентських виборах у Канаді. Частково перемогу можна приписати Дональду Трампу — ліберали висловлюють небажання канадців миритись з експансіоністськими заявами президента США.

Так, Ліберальна партія набрала 43,2% голосів. Друге місце посіла Консервативна партія — її підтримали 41,6% канадців.

Відтак, ліберали вчетверте поспіль обійшли консерваторів, які ще нещодавно лідирували в опитуваннях громадської думки.

Партії, однак, не вдалося взяти абсолютну більшість місць у парламенті. Очікується, що ліберали отримають 164 місця із 343 у Палаті громад. Для уряду більшості їм потрібно мати 172 місця. Тож формування уряду лібералам знадобиться підтримка однієї з малих партій.

Лідер лібералів Марк Карні пообіцяв знизити залежність Канади від США. Він виступає за зміцнення торговельних відносин з Європою та Азією.

Канадці, як свідчать опитування, вірять, що саме цей політик здатний ефективно протистояти Трампу. Ключовими темами парламентської кампанії також були зростання вартості життя та оренди житла, доступність нерухомості, охорона здоров’я та міграція.

Довідка. Поки Трамп не почав заявляти про прагнення включити Канаду до складу США, серед канадців велику популярність мав лідер консерваторів Пʼєр Пуальєвр. Він явно черпав натхнення у президенті Штатів — обіцяв зниження податків, скорочення держвидатків, критикував “фейк-ньюс” та “вук-ідеологію” лівих радикалів. Слоганом його компанії були слова “Канада перш за все”.

  • Премʼєр-міністр Канади Марк Карні заявив про готовність розпочати переговори про нові економічні та безпекові відносини зі США.
  • Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження 90-денної паузи на нові торговельні мита, за винятком Китаю, для якого тарифи підвищуються до 125%.
  • Канада офіційно відмовляється від будь-якої співпраці з Росією щодо Арктики, заявив прем’єр-міністр країни Марк Карні. За його словами, призначення спеціального посла з питань Арктики покликане зміцнити взаємодію з союзниками, але РФ не входить до цього кола.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.

Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.