Індія закрила свій повітряний простір для літаків Пакистану
Джерело: IndiaTV
Індія тимчасово закрила свій повітряний простір для всіх літаків, зареєстрованих у Пакистані, включно з військовими. Відповідне сповіщення для льотчиків (NOTAM) набрало чинності 30 квітня й діятиме до 23 травня.
Міністерство цивільної авіації Індії повідомило, що заборона поширюється на всі літаки, які належать, експлуатуються або орендуються пакистанськими авіакомпаніями.
Рішення ухвалене через шість днів після того, як Ісламабад запровадив аналогічну заборону на польоти індійських літаків у своєму повітряному просторі до 2 травня, ймовірно побоюючись авіаударів з боку Індії.
Тим часом ситуація на лінії контролю в Кашмірі залишається вкрай напруженою. За повідомленнями збройних сил Індії, через низку провокацій з боку Пакистану індійська армія завдала ударів у відповідь з “високою точністю та силою”. У районах Наушера, Сундербані, Акхнур, Барамулла та Купвара пакистанські позиції піддалися інтенсивному вогню.
Аналітики вказують, що обидві країни перебувають у стані підвищеної бойової готовності. Індія водночас заявила, що рішуче реагуватиме на будь-які нові провокації.
29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.
Раніше міністр оборони країни Хаваджа Мухаммад Асіф повідомив, що Пакистан очікує неминучого військового вторгнення з боку Індії, акцентувавши, що Ісламабад вже посилив свою армію.
Міністр зазначив, що індійська риторика стає дедалі агресивнішою. За його словами, пакистанські військові вже поінформували уряд про високий ризик нападу з боку Індії. Водночас Асіф відмовився уточнити, які саме обставини, на його думку, свідчать про неминучість вторгнення.
Він наголосив, що Пакистан, перебуваючи в стані підвищеної бойової готовності, розглядає можливість застосування ядерної зброї у разі виникнення “загрози існуванню держави”. Міністр додав, що Ісламабад звернувся до дружніх країн, включаючи країни Перської затоки та Китай, а також поінформував Велику Британю, США про ситуацію. За його словами, деякі держави Перської затоки вже розпочали переговори з обома сторонами конфлікту, однак конкретні країни він не назвав.
Міністр залізниць Пакистану Ханіф Аббасі також виступив із жорсткою заявою, пригрозивши Індії “ядерною відплатою”. Він зазначив, що Пакистан має 130 ядерних боєголовок, які, за його словами, “призначені виключно для Індії”.
Міністр попередив, що у разі спроб Нью-Делі порушити Договір про води Інду і припинити водопостачання Пакистану, країна буде готова до повномасштабної війни.
Та попри це, 24 квітня Індія офіційно перекрила шлюзи на своїх дамбах, зупинивши потік води річки Інд у бік Пакистану. Ісламабад попереджав, що розглядатиме водну блокаду як акт війни.
Згодом між Індією і Пакистаном сталася перестрілка вздовж високомілітаризованого кордону в спірному гімалайському регіоні Кашмір.
Довідка. 22 квітня в індійському регіоні Кашмір, котрий з 40-х років є ареною протистояння двох країн, угрупування бойовиків “Фронт Спротиву” вбили одного непальця та 25 громадян Індії. У відповідь Делі звинуватив Ісламабад у підтримці цього угрупування.
Попри заперечення Пакистана, Індія оголосила про закриття прикордонного переходу, обмежила рівень видачі віз, анулювала видані візи та дала 48 годин пакистанцям на те, щоб покинути країну, а також вислала військових аташе.
- Індія прагне дистанціюватися від свого найбільшого постачальника озброєння після того, як здатність Росії постачати боєприпаси та запчастини була обмежена повномасштабною війною проти України.
- Скорочення поставок російської зброї на світовий ринок на 64% за останні п’ять років створило нові можливості для Індії. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді прагне перетворити країну на глобальний центр виробництва не лише iPhone, але й зброї.
- Фахівці вперше виявили деталь індійського виробництва у російській зброї. При цьому РФ майже повністю відмовилась від американських компонентів у своєму озброєнні.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.