На Подолі виявили 10 тонн людських кісток: з’ясувалося, що це археологічна знахідка
Джерело: ДІАЗ Стародавній Київ/Facebook
На Подолі у Києві знайшли 10 тонн людських кісток у контейнерах: з’ясувалося, їх насправді залишили археологи після закриття експедиції. Нині очікують рішення Мінкульту щодо перепоховання цих останків, підтвердили у Державному історико-архітектурному заповіднику “Стародавній Київ”.
Повідомлення про виявлення великої кількості людських останків на Подолі набуло широкого розголосу в українських ЗМІ.
Згідно з офіційним роз’ясненням Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій (КНМЦ) та Державного історико-архітектурного заповідника (ДІАЗ) “Стародавній Київ”, ці кістки — не свідчення злочину, а археологічні знахідки з давніх розкопок.
Будинок, біля якого знайшли контейнер із людськими кістками, розташований на території ДІАЗ та перебуває на балансі КНМЦ. Раніше у будівлі працювала Подільська археологічна експедиція Інституту археології НАН України.
Як пояснили в Інституті археології, ці кістки — переважно з поховань, виявлених на схилах гори Щекавиці, де в минулому розташовувалося кладовище. Археологи зазначили, що рештки вже вивчені, не становлять наукової цінності й мають бути перепоховані.
За словами представників Інституту археології, ці кістки вже досліджені, нині не мають археологічної цінності і повинні бути перепоховані. Ми, зі свого боку, можемо додати те, чого у ЗМІ не казали – кількість людських кісток там неймовірна – понад 10 тонн. Це переважно людські кістяки із розкопок на схилі гори Щекавиці, де колись було розташоване кладовище. Їх понад тисяча! Ми сподіваємося, що найближчим часом Міністерство культури зможе погодити перепоховання людських залишків, знайдених під час археологічних розкопок, а Інститут археології це забезпечить, — пояснили у повідомленні.
Наразі очікується рішення Міністерства культури щодо перепоховання цих останків.
- Французько-швейцарська команда археологів знайшла в Єгипті гробницю лікаря, який служив фараонам приблизно 4 000 років тому.
- Під час розкопок у церкві Святого Миколая в Анталії, Туреччина, археологи знайшли саркофаг, який, ймовірно, містить останки Миколи Чудотворця.
- Під час розкопок під конструкцією будівлі собору Паризької Богоматері археологи знайшли понад тисячу фрагментів історичних творів мистецтва.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Пізно ввечері 1 травня російські війська завдали щонайменше десять ударів по Запоріжжю. Внаслідок ворожого обстрілу загинув чоловік. Також начальник Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив про людей під завалами.
Міністр енергетики Герман Галущенко 1 травня повідомив про збільшення максимальної потужності експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС до 650 МВт.
Університет Пенсільванії в США зобов’язали анулювати результати плавчині-трансгендера Лії Томас, яка брала участь у жіночих змаганнях.