Відбудова «Охматдиту» вартуватиме 396 млн грн – МОЗ

Джерело: МОЗ

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

У відомстві зауважили, що перед оголошенням тендеру планують провести ринкові консультації з будівельними компаніями, щоб залучити до тендеру якомога більше учасників та посприяти конкуренції.

Відновлення Охматдиту — це не лише про ремонт стін, а про побудову довіри. Охматдит має стати для країни прикладом прозорої й доброчесної відбудови, саме тому над кожним етапом ми працюємо спільно з лікарнею та Радою з відновлення. Ми прагнемо якнайшвидше відновити лікарню, а разом із цим розширити доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги. Наш стратегічний пріоритет — модернізувати лікарню відповідно до найкращих світових стандартів, зробити її ще прогресивнішою ніж до російського удару, — глава МОЗ Віктор Ляшко.

Під час капітального ремонту лікарня продовжить працювати та надавати допомогу пацієнтам. Зовнішні роботи мають завершити взимку.

Окрім нового корпусу під час атаки 8 липня постраждало ще чотири будівлі: хірургічний, токсикологічний та адміністративний корпуси, а також трансформаторна підстанція. Щодо них також запустили процеси відновлення та провели низку тендерів.

Нині лікарня виконує ту ж кількість оперативних втручань, попри скорочення ліжкового фонду.

У МОЗ запевнили, що всі гроші, зібрані на відбудову НДСЛ “Охматдит”, а це понад мільярд гривень, будуть використані за призначенням. З цих коштів вже були оплачені роботи з оцінки руйнувань, розробки проєктної документації та проведення захисних робіт. Кожен етап відбудови контролює Рада із відновлення Охматдиту.

  • Компанія “Укрнафта” вирішила забрати свій донат на відновлення дитячої лікарні “Охматдит”, щоб забезпечити прозорість її використання. Замість передачі коштів через благодійний фонд, вони переказують 5 мільйонів гривень безпосередньо на рахунки лікарні.
  • Благодійний фонд “Охматдит – здорове дитинство” відмовився переказувати гроші на рахунок лікарні. Про це повідомили як генеральний директор лікарні Володимир Жовнір, так і голова благодійного фонду.
  • 17 серпня гендиректора НДСЛ Охматдит Володимира Жовніра відсторонили до завершення перевірок правоохоронців і комісії МОЗ.
  • Після розголосу щодо наміру залучити технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі, пошкодженої від ракетного обстрілу 8 липня, фонд “Охматдит” прокоментував тендер на 14 млн грн.
  • Тендер на відбудову дитячої лікарні “Охматдит” у Києві буде скасовано. Його повторно оголосять уже на платформі Prozorro.
  • У БО “Благодійний фонд “Охматдит” – здорове дитинство” опублікували заяву після інформації про переможця тендера на відбудову лікарні із завищеною ціновою пропозицією. Там відкинули всі звинувачення щодо непрозорості та недоброчесності у використанні коштів, зібраних на відновлення корпусу “Охматдит”.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.