Відбудова «Охматдиту»: у лікарні розповіли, що встигли відновити
Джерело: НДСЛ “Охматдит”
Після ракетного обстрілу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” у липні 2024 року, у закладі активно тривають відновлювальні роботи. Відтоді вже вдалося відбудувати низку об’єктів лікарні.
В “Охматдиті” необхідно відновити адміністративний, лікувально-діагностичний, хірургічний і токсикологічний корпуси, а також трансформаторну підстанцію.
Наразі у лікарні вдалося відновити роботу всіх відділень у корпусах, що вціліли або зазнали часткових пошкоджень, а також здійснити першочергові протиаварійні роботи для захисту нового корпусу.
У лікувально-діагностичному корпусі вже виконано першочергові протиаварійні роботи та технічний нагляд. Також підписано контракт на розробку проєктної документації, а в першій половині травня лікарня планує оголосити процедуру закупівлі на капітальний ремонт.
У хірургічному корпусі після обстрілу було проведено технічне обстеження, розроблено медичне завдання та програму, а також затверджено звіт про оцінку завданих збитків.
У токсикологічному корпусі, який є пам’яткою архітектури, оголошено процедуру закупівлі для проведення консерваційних робіт. Початок робіт планується на травень 2025 року.
Адміністративний корпус, що також є пам’яткою архітектури, уже має науково-проєктну документацію. Оголошення про закупівлю будівельних робіт із консервації цього корпусу планується на травень 2025 року.
Щодо трансформаторної підстанції, підписано контракт з “Укренерго” на розробку проєктно-кошторисної документації. Обладнання для відновлення об’єкта вже доставлено до лікарні. Найближчим часом керівництво «Охматдиту» оголосить тендер на будівництво трансформаторної підстанції з нуля.
- Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.