Прибутку від угоди про копалини може не бути ще понад 10 років – Reuters
Джерело: Reuters
Фінансова віддача від угоди між Україною і США з видобутку корисних копалин, ймовірно, стане можливою через десять або більше років.
За словами консультантів з гірничодобувної галузі консалтингової компанії Benchmark Minerals Intelligence, розробка стратегічно важливих корисних копалин у країнах з розвиненим гірничодобувним сектором, таких як Канада і Австралія, займає від 10 до 20 років.
Більшість родовищ в Україні достатньо не досліджені. Крім того, енергетика і транспорт мають значні проблеми через повномасштабне російське вторгнення, а майбутня безпека не гарантована.
Як розповіли в агенції, до повномасштабного вторгнення Україна не поспішала з видачею нових ліцензій на видобуток природних ресурсів. За даними Державної служби геології та надр України, з 2012 по 2020 рік було видано близько 20 ліцензій на видобуток нафти й газу, 1 – на графіт, 1 – на золото, 2 – на марганець і 1 – на мідь. Загалом в Україні 3482 чинні ліцензії.
Сім з 24 потенційних гірничодобувних проєктів, визначених Benchmark, стосуються територій, які окуповані Росією. Мова йде про видобуток літію, графіту, рідкоземельних мінералів, нікелю й марганцю.
- США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія має достатньо сил і ресурсів, аби довести війну в Україні до “логічного завершення”, якого потребує Москва. Водночас він висловив сподівання, що застосування ядерної зброї не знадобиться.
19-річній Карлі Флорес, яка стикнулася з рідкісною злоякісною пухлиною — хордомою — провели унікальну операцію в Медичному центрі Університету Меріленду (США). Лікарі видалили пухлину зі спинного мозку, увійшовши через нижню очну ямку — метод, який раніше не застосовувався на живих пацієнтах.
27 квітня 2025 року в артпросторі Ваґабундо в Івано-Франківську відкрилася третя фотовиставка проєкту “2 Інтернаціональний легіон: Естетика Бойового Братерства”, яка до того вже експонувалася у Києві і Львові. На цей раз виставка представлена у розширеному вигляді, адже є можливість продемонструвати не тільки фотографії, але й артефакти війни та згадати загиблих побратимів.
Сьогодні, 4 травня, президент України Володимир Зеленський прибув із візитом до чеської столиці Праги.
Підтримувані Іраном хусити запустили з території Ємену балістичну ракету, яка впала в районі міжнародного аеропорту Бен-Гуріон в Ізраїлі.