Судно, на якому Грета Тунберг мала вирушити в Газу, атакували дрони в морі

Джерело: ВВС

Одне із суден організації Коаліція Флотилія свободи, яке повинно було доправити вантаж гуманітарної допомоги до сектору Гази та активістів, зокрема Грету Тунберг, у районі узбережжя острова Мальта в ніч на 2 травня зазнало атаки дронів.

За словами представників Флотилії свободи, дрон поцілив у генератор, внаслідок чого судно залишилося без подачі електроенергії та опинилося під загрозою затоплення.

Згідно з даними уряду Мальти, на борту перебували 12 членів екіпажу і чотири активісти. Після отримання сигналу лиха до місця події було направлено буксир для гасіння пожежі, вогонь локалізували до 01:28 за місцевим часом.

“До 02:13 було встановлено, що всі члени екіпажу в безпеці, але вони відмовилися підійматися на борт буксира”, — йдеться в повідомленні.

Представники Флотилії свободи поінформували, що група у складі 30 активістів із 21 країни, серед яких “відомі громадські діячі”, включно з Гретою Тунберг, планували вирушити до Гази, щоб “влаштувати мирну акцію”.

Як розповіли у виданні, громадські працівники звинуватили Мальту в ненаданні допомоги. Це могло статися через те, що засоби зв’язку на судні були виведені з ладу, і повідомлення про буксир, який вийшов на допомогу, було отримано із запізненням.

У Флотилії свободи назвали інцидент “атакою на Європу, на Мальту, на беззбройних цивільних і саму ідею міжнародних законів”, а також закликали Мальту і всі прибережні держави вжити “негайних заходів щодо захисту”.

Крім того, в організації звинуватили в інциденті Ізраїль. Ізраїльські військові заявили, що вивчають повідомлення про атаку дронів на судно.

Грета Тунберг у столиці Мальти, Валетті, заявила журналістам, що напад на судно двох дронів призвів до серйозних пошкоджень і “унеможливив продовження місії”.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.