У Великій Британії засудили екссуддю ООН за примус жінки до рабства

Джерело: The Guardian

У Великій Британії колишню суддю ООН Лідію Мугамбе засудили до шести років і чотирьох місяців позбавлення волі за примус жінки з Уганди до роботи покоївкою.

Як з’ясували правоохоронні органи, у 2022 році Лідія Мугамбе обманом змусила молоду угандійку переїхати до Великої Британії. Там екссуддя силувала жінку безкоштовно працювати в неї покоївкою та доглядати за дітьми. На той час Мугамбе навчалася на докторантурі в Оксфордському університеті.

За даними прокурорів, екссуддя експлуатувала жінку, оскільки та була не обізнана про трудові права.

Також суд визнав винним Мугамбе у змові з тогочасним заступником верховного комісара Уганди в Лондоні з метою ввезення постраждалої до Британії з порушенням закону.

Під час засідання суддя Оксфордського коронного суду Фокстон назвав справу “дуже сумною”, зважаючи на професійні досягнення Лідії Мугамбе, яка зокрема займалася захистом прав людини.

За словами судді, Мугамбе “не виявила жодного каяття” за вчинене та намагалася “звинуватити” потерпілу в тому, що трапилося.

Зараз постраждалій надали притулок у Великій Британії через обґрунтовані побоювання переслідування в Уганді.

Загалом Лідію Мугамбе засудили за чотирма пунктами звинувачення, зокрема змовою з метою залякування свідка. Колишній судді присудили позбавлення волі строком на шість років та чотири місяці. Крім того, жінці заборонили прямо чи опосередковано спілкуватися із постраждалою.

Лідія Мугамбе стала суддею ООН у травні 2023 року, але пізніше пішла у відставку з посади.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.