Платформа Культурні сили випустила альбом до Дня Піхоти
Джерло: Букви з посиланням на пресреліз Культурних сил
Платформа Культурні сили представила музичний альбом до Дня Піхоти. У ньому зібрані пісні, написані діючими військовослужбовцями Сил оборони, які віддають шану піхотинцям. Альбом виходить як складова частина кампанії “Україна стоїть, бо стоїть піхота”, ініційованої платформою Культурні сили і командуванням Сухопутних військ ЗСУ.
Засновник Культурних сил, співак Миколай Сєрга, розповів, як створювався альбом “Стоїть піхота”.
За його словами, про створення пісні до цього дня у нього попросив Командуючий ОСУВ “Хортиця” Михайло Васильович Драпатий ще два тижні тому.
“(Він) запитав в мене: “Миколай, а чи можете ви підготувати потужну пісню на День Піхоти?”. Я сказав “звісно”, і після зустрічі почав обдзвонювати військовослужбовців Культурних сил з задачею терміново написати пісню про Піхоту. Через декілька днів у нас було три пісні. Це Мирослав Кувалдін, Саша Ремез і Антон Лубій. Пізніше зʼявилися пісні Віталія Кириченка і Павла Гоца. Паралельно я познайомився з Тарасом Білкою, який також написав пісню і познайомив мене з Яном Шипулою. Далі був Костя “Адʼюнкт” Духновський, Яків Марний з ДК Енергетік і Іван Ткаленко. На очах альбом обрастав своєю самобутністю, внутрішньою концепцією і навіть особливою драматургією. Я пишаюсь цим альбомом. Я впевнений, що це буде наш masterpiece. Бо інакше для Піхоти й не можна. Тільки найкраще. Тільки від усього серця”.
“Стоїть піхота” — це не просто музичний проєкт, а спосіб висловити повагу до тих, хто тримає найскладнішу лінію оборони. Через музику, емоції й особисті історії учасники альбому розповідають, чим живе українська піхота сьогодні. Це музика, яка народилася не в студіях, а на фронті, це правда, покладена на ритм. І це — вдячність тим, хто стоїть на найважчому рубежу. Партнером випуску альбому виступила мережа “Аврора”.
“Цей альбом — мультижанровий, створений для всіх поколінь українців. У ньому є рок, електроніка, реп, інді, постпанк — як і сама піхота, він багатоголосий, сильний і живий”, – розповів Саша Чемеров, музичний продюсер Культурних сил.
Піхота — основа війська. Піхотинців – найбільше. Саме на них тримається передова. Вони тримають лінію тоді, коли здається, що втримати її неможливо. Піхота стоїть, і поки вона стоїть – стоїть і Україна.
“Піхота – це найбільш небезпечна і найбільш почесна робота в армії, вона заслуговує найбільшої поваги. Саме піхотинці своєю присутністю показують, де чия територія. Написати пісню про піхоту – це найменше, що я міг зробити, щоб віддячити піхотинцям за їхню нелегку службу, виказати таким чином їм свою повагу”, – розповів про свій мотив долучитися до створення альбому “Стоїть піхота” Мирослав Кувалдін, музикант та військовослужбовець Культурних сил.
“Для мене було важливим долучитися до цього проєкту. На піхоті тримається весь фронт, це основа української армії. Якщо хтось цього не усвідомлює, то він просто не в стані війни”, – поділився Павло Гоц, музикант та військовослужбовець Культурних сил, автор одного з треків альбому
“Ще на початку своєї служби в одному із підручників ЗСУ звернув увагу на фразу “Піхота – це живий кордон фронту”. Ця ідея ніколи не виходила у мене з голови, бо це дійсно так і є. Піхота – найважливіша частина армії, і у них найважча робота. Військо має працювати на піхоту. Саме цей сенс я і хотів вкласти в свою пісню”, – зауважив Олександр Ремез, музикант та військовослужбовець Культурних сил.
Він додав, що пісня про армію чи про піхоту – це не завжди про героїзм, це швидше про людей, які опиняються в певних обставинах і мусять виконувати свій обов’язок.
У межах кампанії “Україна стоїть, бо стоїть піхота” в Києві буде закладена Алея захисників України, яка розпочнеться з пам’ятного знаку, присвяченого українському піхотинцю. Також Хвилина мовчання цього дня буде присвячена піхотинцям.
Проєкт створено платформою Культурні сили. Автором ідеї і продюсером альбому виступив Миколай Сєрга. Музичний продюсер – Саша Чемеров, аранжування Олега Федосова.
Пісні альбому “Стоїть піхота”:
- Культурні сили – “Клятва піхотинця”
- Ад’юнкт (Костянтин Духновський, 47-ма бригада) – “Зоряна піхота”
- REMEZ (Олександр Ремез) – “У полі”
- WoЇn Kloc (Антон Лубій) – “Піхота”
- Проспект Соборний – “Подякуй”
- Віталій Кириченко – “Покурити нема”
- Мирослав Кувалдін (The ВЙО) feat. Оркестр 59 – “Йде піхота”
- Яків Марний (ДК Енергетик) – “Моя піхота”
- NAZVA (Павло Гоц) – “Ми степ”
- Ян Шипула (Редакція) – “Крию – Іду”
- Іван Ткаленко – “Ронін”.
Альбом на вебсайті pihota.army та на платформах. Готується також реліз альбому на вінілових платівках.
ДОВІДКА: Культурні сили – платформа, яка об’єднує військовослужбовців творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. Вона розвиває воїнську культуру, посилює морально-психологічну підтримку військових і родин загиблих, впроваджує культурну дипломатію та інформаційний спротив через інструменти культури. До платформи входять проєкти: “Культурний десант”, “Книга на фронт”, “Фронтова студія”, “Оркестр 59” та інші.
- Музика боротьби: у столичному кінотеатрі “Супутник” відбулася презентація кліпів Міши Скорпіона, Віцика та Харфанга – “Брати” і “Сам”.
Ціни на нафту різко впали з моменту інавгурації Дональда Трампа на другий президентський термін. Усього за кілька місяців, із січня по травень, котирування сорту Brent знизилися з $80 до $62 за барель, тоді як WTI — з $76 до $59.
У вівторок, 6 травня, в Києві жінка впала з Пішохідного мосту в Дніпро.
Паризький кримінальний суд призначив штрафи та умовні терміни сімом особам за кіберпереслідування художнього керівника церемоній відкриття Олімпійських та Паралімпійських ігор у Парижі-2024 Тома Жоллі.
Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.
Мешканка Нью-Джерсі, США, Мері Купер повернула до бібліотеки книгу, яку її дідусь взяв почитати в 1926 році.