Деякі користувачі ChatGPT переконані, що спілкуються з Богом
Джерело: Rolling Stone
У США та інших країнах останнім часом спостерігається тривожна тенденція: люди починають асоціювати штучний інтелект з божественним, втрачаючи зв’язок з реальністю.
Деякі користувачі настільки занурюються у взаємодію з чатботами, що починають вірити, ніби вони “пробудили” штучний інтелект або відкрили доступ до “вселенських таємниць”.
Все більше користувачів захоплюються релігійними фантазіями й навіть кардинально змінюють своє життя через уявну “духовну взаємодію” з ботом.
Один із найяскравіших випадків стала історія жінки, яка переконана, що ChatGPT є втіленням Ісуса, а її чоловік — агент ЦРУ, який стежить за нею.
Вона називає себе духовною провідницею і проводить сеанси для інших, використовуючи чатбот як посередника між людьми та “вищими силами”.
Нещодавно компанія OpenAI скасувала оновлення GPT-4o після критики за надмірну поступливість та догідливість моделі, що, як виявилось, могла посилити подібні ілюзії серед вразливих користувачів.
Читайте також: Що ніколи не варто обговорювати з ChatGPT: п’ять головних застережень
- У Греції жінка вирішила розлучитись зі своїм чоловіком, оскільки ChatGPT по фото кавової гущі “передбачив” його зраду.
Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.
Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.
Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.