Лукашенко підписав закон про амністію для майже 8 тис. засуджених
Джерело: пресслужба Олександра Лукашенка
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон, за яким майже 8 тисяч засуджених зможуть отримати амністію.
Закон присвятили річниці перемоги у “Великій Вітчизняній війні” – так в СРСР та деяких пострадянських країнах називають Другу світову війну, уникаючи згадки про співпрацю Радянського Союзу та нацистської Німеччини.
“Напередодні свята Великої Перемоги ухвалення цього закону знаменує прояв гуманізму в білоруському суспільстві, що прагне до ресоціалізації винних осіб”, – пише пресслужба Лукашенка.
Основними умовами для застосування амністії є повне відшкодування шкоди (збитку), заподіяної злочином, а також позитивна характеристика в період відбування покарання.
Також звільнять від покарання або пом’якшать його за вчинення злочинів, що не становлять великої суспільної небезпеки, або менш тяжких злочинів низці категорій засуджених.
Серед них — неповнолітні, вагітні жінки, жінки та самотні чоловіки з дітьми до 18 років, інваліди I і II групи, особи, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС, а також ті, які зазнали поранення або захворювання в період військової служби чи служби у воєнізованих організаціях, та інші.
Засудженим до обмеження або позбавлення волі, які не підпадають під амністію в повному обсязі, строк покарання буде скорочено частково на 1 рік.
Також раніше не судимим особам, які досягли 70-річного віку і засуджені до позбавлення волі на строк до 6 років включно, покарання замінюється на більш м’яке — обмеження волі без направлення до виправної установи відкритого типу.
За необережні злочини, що спричинили смерть людини, встановлюється застосування часткової амністії у вигляді скорочення покарання на 1 рік до осіб.
За попередніми розрахунками амністія торкнеться майже 8 тис. засуджених.
- Білорусь звільнила громадянина США Юраса Зянковича, якого звинувачували в змові проти білоруського диктатора Олександра Лукашенка.
- Репресії проти незалежної журналістики в Білорусі набули безпрецедентного масштабу: десятки журналістів відбувають тривалі терміни ув’язнення у тяжких умовах, зазнаючи тортур, ізоляції, позбавлення медичної допомоги й контактів із родичами чи адвокатами.
- У Білорусі затримали громадянина Сполучених Штатів, якого звинуватили у спробі проникнути до країни вантажним потягом.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.
Державний секретар США Марко Рубіо візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Туреччині 14-16 травня, щоб обговорити припинення війни між Росією та Україною.
Спецпредставник президента США Стів Віткофф на переговорах із главою РФ Володимиром Путіним покладався на російських перекладачів, повідомляють поінформовані джерела.
Старий радянський космічний апарат, що провів понад пів століття в космосі після невдалої місії до Венери, остаточно впав на Землю. Його неконтрольоване повернення підтвердили як Російське космічне агентство, так і Служба космічного моніторингу ЄС.