Парламент ратифікував угоду про корисні копалини між США та Україною
Джерело: Ярослав Железняк
В четвер, 8 травня, Верховна Рада підтримала ратифікацію Угоди про копалини між США та Україною.
Народні депутати проголосували за основу та в цілому. Рішення підтримали 338 народних обранців.
Згідно з результатами голосування по фракціях у парламенті, жоден з присутніх народних депутатів не проголосував проти ратифікації.
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів парламентарям про основні положення угоди. Так, Інвестиційним фондом відбудови на рівних умовах управлятимуть Україна та США й усі рішення прийматимуться спільно.
Фонд — це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною. Фонд буде наповнюватися Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50 на 50. З боку США це будуть грошові внески, або нова військова допомога, — наголосив глава уряду.
Також Шмигаль додав, що у перші десять років прибутки не виводитимуться з України, а реінвестуватимуться в нашу державу. Новостворена інституція гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”. Окрім того, Фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що своєю чергою прискорить відновлення та модернізацію України.
В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов’язання України. Доходи Фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною. Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що в нинішніх умовах дає унікальні можливості для розвитку торгівлі, — додав він, зауваживши, що документ не суперечить іншим міжнародним зобов’язанням України.
Окремо прем’єр відзначив важливість та масштабність підписаної Україною та США угоди та наголосив, що для її реалізації потрібні додаткові технічні заходи, позаяк Фонд засновується на десятки років, і його створення – це тривалий процес, що потребує аналізу та послідовних рішень.
Він запевнив, що укладена угода цілком відповідає Конституції України і не суперечить національному законодавству. Це взаємовигідні домовленості, які створюють позитивну динаміку нашої відбудови та нашого розвитку на десятиліття.
- Державний секретар США Марко Рубіо прокоментував підписання угоди між Україною та США про надра, назвавши її важливим кроком на шляху до завершення війни.
- Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зреагував на підписання угоди про надра між США та Україною, яка, на його думку, “захищатиме” інвестиції та фінансову допомогу Вашингтона для Києва.
- США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.
Президент Куби Мігель Діас-Канель, котрий прилетів до Москви на парад 9 травня, повернеться до Гавани не порожніми руками. Росія забезпечить інвестування $1 млрд в економіку Куби до 2030 року, пообіцявши рятівне коло для комуністичного карибського острова на тлі виснажливої економічної кризи.
В Остіні, штат Техас, сусіди мільярдера Ілона Маска вимагають знести паркан, який було зведено з порушенням містобудівних норм.
Американська акторка Вупі Голдберг розкритикувала наміри президента США Дональда Трампа ввести 100-відсоткові мита на фільми, зняті за межами Сполучених Штатів.
З березня у Польщі фіксують зростання кількості спроб незаконного перетину польсько-білоруського кордону. Так, лише за минулі 24 години зареєстрували понад 120 випадків.
Британський мільярдер та філантроп Річард Бренсон заявив, що цьогорічні святкування Дня перемоги на Червоній площі в Москві назавжди залишаться затьмареними, допоки російські війська продовжують атакувати Україну.