Квітень став місяцем з найбільшою кількістю жертв серед цивільних в Україні за пів року:ООН

Джерело: ООН

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.

Кількість жертв була на 23% вищою, ніж у березні 2025 року, і на 84% вищою, ніж у квітні 2024-го. Переважна більшість жертв серед цивільного населення (97%) зафіксована на території, контрольованій Україною.

Щонайменше 19 дітей загинули та 78 отримали поранення, що більше, ніж загальна кількість загиблих дітей за попередні чотири місяці. Це найбільша підтверджена щомісячна кількість дитячих жертв з червня 2022 року.

Майже половина загиблих серед цивільного населення — жертви ракетних атак й атак дронами. У багатьох випадках потужна вибухова зброя застосовувалася в міських районах, зокрема в Кривому Розі, Сумах, Дніпрі, Запоріжжі, Києві та Харкові.

Як зазначається, в деяких із цих атак російські Збройні сили з більшою інтенсивністю застосовували ракети з осколковими боєголовками, які детонували над землею, розкидаючи осколки по великих відкритих територіях, вбиваючи та завдаючи поранень багатьом цивільним одночасно.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.

Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.