Активістів, які накрили будинок Ріші Сунака чорною тканиною, арештували – Sky News

Джерело: Sky News.
Чотирьох активістів Greenpeace, які залізли на будинок прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака й накрили його чорною тканиною на знак протесту проти його політики розширення видобутку викопного палива, арештували.
За даними Sky News, Ріші Сунака із сім’єю під час протесту не було вдома.
Сьогодні вранці чотирьом демонстрантам з екологічної організації Greenpeace вдалося за допомогою драбини та мотузки піднятися на будинок Ріші Сунака.
На даху вони розмотали 200 квадратних метрів чорної тканини, щоб покрити частину особняка. Члени групи також розгорнули на газоні банер із написом: “Ріші Сунак – прибутки від нафти чи наше майбутнє?”

Зображення: Sky News
Протест став відповіддю на оприлюднені в понеділок, 30 червня, плани уряду Великої Британії щодо видачі сотень ліцензій на буріння нафти й газу в Північному морі.
Сунак сподівається, що проєкт забезпечить Велику Британію внутрішньою енергією, поки вона перейде до нульової чистої економіки до 2050 року. Він також оголосив про плани побудови двох нових споруд для уловлювання та зберігання вуглецю, які планують реалізувати до 2030 року.
Рішення Великої Британії розширити видобуток викопного палива прийнято попри попередження організацій, у тому числі Міжнародного енергетичного агентства, про те, що лідери повинні припинити інвестиції у викопне паливо, якщо вони хочуть стримати підвищення глобальної температури.
Своєю чергою, організація Greenpeace заявила, що заява Сунака є ударом по екологічних цілях Великої Британії.
- У Празі активісти скерували проєкцію з кадрами війни в Україні на дім російського виробника зброї.
- 12 липня Європарламент схвалив суперечливий законопроєкт, метою якого є охорона природи та підтримання біологічної різноманітності в ЄС. Підтримали закон 336 європарламентарів, тоді як 300 проголосували проти, натомість 13 утримались.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.