У Макрона спростували російський фейк про вживання наркотиків євпропейськими лідерами

Джерело: Єлисейський палац

В Офісі президента Франції відреагували на фейк, поширений представницею МЗС РФ Марією Захаровою, про нібито вживання європейськими лідерами наркотиків дорогою до Києва.

Захарова заявила, що президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та прем’єр-міністр Британії Кір Стармер нібито вживали наркотики під час поїздки до Києва.

Зокрема, Захарова сприйняла серветку на столі у політиків за “підозрілий пакетик”, натякаючи на вживання наркотиків.

Своєю чергою, Єлисейський палац оприлюднив два фото з вагона поїзда, яким європейські лідери їхали до столиці України, з поясненнями.

На першому фото зображено серветку на столі та зазначено: “Це серветка, щоб витиратися”. На другому – представники лідерів європейських країн, з підписом: “Це – європейська єдність, щоб просувати мир”.

“Коли європейська єдність заважає, дезінформація доходить до того, що звичайну серветку видають за наркотики. Ця неправдива інформація поширюється ворогами Франції як ззовні, так і зсередини. Будьте пильні до маніпуляцій”, – йдеться в повідомленні.

Світові фінансові ринки продемонстрували різке зростання після оголошення США та Китаю про досягнення нової тарифної угоди, котра передбачає 90-денне зниження взаємних мит, що стало найбільшою деескалацією торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.

На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.

У Подільському районі Києва під час гасіння пожежі у квартирі врятували собаку та кота. Пожежа сталася на 7 поверсі житлової багатоповерхівки.

У Києві відзначили зростання рівня захворюваності на гепатит А, як серед дорослих, так і серед дітей, підтвердила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Фахівці закликають киян посилити заходи безпеки, зокрема ретельно мити руки з милом, вживати кип’ячену воду та обробляти овочі й фрукти.

Прямі предки тиранозавра рекса могли потрапити до Північної Америки близько 70 мільйонів років тому, перетнувши сухопутний міст між сучасним Сибіром та Аляскою. Про це йдеться у новому дослідженні команди палеонтологів з Університетського коледжу Лондона, очолюваної докторантом Кассіусом Моррісоном.